Biskup Polowy na Święto Wojska Polskiego: Otoczmy modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców

Zwracam się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej Ojczyźnie. Z szacunkiem i uznaniem odnośmy się do ich ofiarnej i gotowej do najwyższych poświęceń postawy – napisał biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz w przesłaniu skierowanym do żołnierzy z okazji przypadającego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego. 

REKLAMA

Bp Lechowicz w swoim Słowie z okazji Święta Wojska Polskiego wyjaśnił hasło tegorocznych jego obchodów, które odbędą się w dniach 12-15 sierpnia: „Silna Biało – Czerwona”. „Biel symbolizuje czystość, porządek, szlachetność, co wiąże się z wysokimi walorami etycznymi. Kolor czerwony natomiast jest symbolem ognia i krwi, i odnosi się do odwagi i waleczności oraz do gotowości do poświęcenia, nie wyłączając przelania krwi dla dobra wspólnego” – napisał.

Podziękował też wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym Wojska Polskiego „za służbę w duchu tych wartości, które wiążą się z przesłaniem białoczerwonej flagi i białoczerwonych sztandarów”.

„W dniu Waszego święta życzę Wam wraz z gronem kapelanów Wojska Polskiego, abyście znajdowali wiele satysfakcji ze służby dla pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam i Waszym najbliższym, którym tak wiele zawdzięczacie, i chroni Was przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą żołnierska służba” – czytamy w przesłaniu Biskupa Polowego.

„Zwracam się też z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej Ojczyźnie. Z szacunkiem i uznaniem odnośmy się do ich ofiarnej i gotowej do najwyższych poświęceń postawy” – napisał bp Lechowicz.

Na zakończeniu Słowa powierzył teraźniejszość i przyszłość Wojska Polskiego oraz bezpieczeństwo naszej Ojczyzny opiece i wstawiennictwu Maryi, Królowej Polski.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst Słowa:

SŁOWO BISKUPA POLOWEGO NA ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

Tegoroczne święto Wojska Polskiego obchodzone w dniach od 12 do 15 sierpnia przebiega pod hasłem „Silna Biało – Czerwona”. Biel symbolizuje czystość, porządek, szlachetność, co wiąże się z wysokimi walorami etycznymi. Kolor czerwony natomiast jest symbolem ognia i krwi, i odnosi się do odwagi i waleczności oraz do gotowości do poświęcenia, nie wyłączając przelania krwi dla dobra wspólnego, na rzecz wolności Ojczyzny.

Jako biskup polowy pragnę podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym Wojska Polskiego za służbę w duchu tych wartości, które wiążą się z przesłaniem białoczerwonej flagi i białoczerwonych sztandarów. W dniu Waszego święta życzę Wam wraz z gronem kapelanów Wojska Polskiego, abyście znajdowali wiele satysfakcji ze służby dla pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam i Waszym najbliższym, którym tak wiele zawdzięczacie, i chroni Was przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą żołnierska służba.

Zwracam się też z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej Ojczyźnie. Z szacunkiem i uznaniem odnośmy się do ich ofiarnej i gotowej do najwyższych poświęceń postawy. Wspierajmy tych, którzy decydują o jakości i wyposażeniu naszego Wojska. Czyńmy to z przekonaniem, że im silniejsza będzie białoczerwona armia tym silniejsza będzie również nasza białoczerwona Rzeczpospolita.

Teraźniejszość i przyszłość Wojska Polskiego oraz bezpieczeństwo naszej Ojczyzny powierzam opiece i wstawiennictwu Maryi, Królowej Polski.

bp Wiesław Lechowicz
Biskup Polowy

Warszawa, 15 sierpnia 2023

Źródło: https://episkopat.pl/bp-lechowicz-na-swieto-wojska-polskiego-otoczmy-modlitwa-naszych-zolnierzy-i-ich-dowodcow/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *