Przewodniczący Episkopatu podziękował Papieżowi za słowa o św. Janie Pawle II 

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła, który jest w Polsce, pragnę bardzo serdecznie podziękować Ojcu Świętemu za pełne miłości i wrażliwości słowa o św. Janie Pawle II – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do papieża Franciszka. Nawiązał w nim do słów wypowiedzianych w niedzielę, 16 kwietnia, podczas modlitwy Regina Coeli, „w kontekście medialnych insynuacji”, dotykających św. Jana Pawła II.

REKLAMA

„Kościół w Polsce jest głęboko zasmucony skalą manipulacji jednej z włoskich stacji telewizyjnych oraz całkowitym brakiem profesjonalizmu dziennikarskiego autorów programu, którzy w oparciu o plotki publicznie i w haniebny sposób zaatakowali postać św. Jana Pawła II” – napisał do Papieża abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący polskiego Episkopatu zauważył, że „działania te wpisują się w szerszy projekt zdyskredytowania papieża Wojtyły i stanowią kolejną próbę zamachu na jego życie”. „Tym razem próbuje mu się zadać śmierć moralną. Podobne zabiegi czynią zresztą niektóre środowiska w Polsce” – czytamy w liście.

Abp Gądecki zapewnił w nim o modlitwie „za miliony katolików na całym świecie, dotkniętych tymi skandalicznymi próbami dyfamacji św. Jana Pawła II oraz w intencji ich autorów, prosząc o Boże miłosierdzie dla nich”.

BP KEP

Publikujemy pełną treść listu:

Warszawa, dnia 17 kwietnia 2023 roku

Wasza Świątobliwość,

w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła, który jest w Polsce, pragnę bardzo serdecznie podziękować Ojcu Świętemu za pełne miłości i wrażliwości słowa o św. Janie Pawle II, wypowiedziane podczas niedzielnej modlitwy Regina Coeli, w kontekście medialnych insynuacji, dotykających osobę naszego ukochanego i wielkiego rodaka.

Kościół w Polsce jest głęboko zasmucony skalą manipulacji jednej z włoskich stacji telewizyjnych oraz całkowitym brakiem profesjonalizmu dziennikarskiego autorów programu, którzy w oparciu o plotki publicznie i w haniebny sposób zaatakowali postać św. Jana Pawła II.

Działania te wpisują  się w szerszy projekt zdyskredytowania papieża Wojtyły i stanowią kolejną próbę zamachu na jego życie. Tym razem próbuje mu się zadać śmierć moralną. Podobne zabiegi czynią zresztą niektóre środowiska w Polsce.

Modlimy się za miliony katolików na całym świecie, dotkniętych tymi skandalicznymi próbami dyfamacji św. Jana Pawła II oraz w intencji ich autorów, prosząc o Boże miłosierdzie dla nich.

Z synowskim oddaniem

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

_______________________

Jego Świątobliwość
FRANCISZEK
Papież

Źródło: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-podziekowal-papiezowi-za-slowa-o-sw-janie-pawle-ii/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *