Jesteśmy misjonarzami jako wspólnota – ks. Zbigniew Sobolewski

II Niedziela Wielkiego Postu od 2006 roku jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To okazja, aby w naszą wędrówkę włączyć wielkopostną modlitwę za misjonarki i misjonarzy oraz jałmużnę. Nasi misjonarze w dalekich krajach cierpliwie sieją ziarno Ewangelii i dają świadectwo miłości do Boga i ludzi poprzez liczne dzieła dobroczynne.

W komunikacie na 25 lutego biskup Jan Piotrowski zwraca uwagę na to, że dzieło misyjne jest obowiązkiem Kościoła jako wspólnoty, a w nim każdego ochrzczonego. Pisze: „Raz jeszcze przywołujemy prawdę, bliską sercu Ojca Świętego Benedykta XVI, że kto wierzy, nigdy nie jest sam. Zawsze wierzymy we wspólnocie Kościoła. Jako wspólnota uczniów Jezusa żyje on mandatem misyjnym – nakazem Chrystusa: «Idźcie i głoście». Jego zadaniem jest dzielenie się Ewangelią z ludźmi na całym świecie. (…) W Kościele jesteśmy misjonarzami nie w pojedynkę, ale jako wspólnota, a to oznacza, że spoczywa na nas wszystkich odpowiedzialność za dzieło misyjne. I chociaż nie wszyscy mamy możliwość wyjazdu na placówki misyjne w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Azji i Oceanii, wszyscy możemy służyć misjom poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień i niedostatków życiowych w intencji misji, a także żywe zaangażowanie w zdobywanie środków finansowych i materialnych na misje. (…)

ks. Zbigniew Sobolewski

Więcej przeczytasz w 4. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [18 i 25 lutego 2024 R. XXXV Nr 4 (893)], str. 20-21.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *