Moc ran Chrystusa – o. Paweł Warchoł

Rany Zbawiciela są dowodem zwycięskiej miłości Chrystusa, większej od cierpień, których doświadczamy, i wszelkiego zła na świecie. W ranach Jezusa mieści się moc uzdrowienia z chorób duchowych i cielesnych. Ludzie zazwyczaj myślą o korzyściach materialnych, zapominając, że tylko Bóg przynosi nam dary o wiele wspanialsze od tych, które daje świat.

Widoczne na ciele Jezusa rany są związane z męką krzyżową. Chociaż Pismo Święte nie podaje ich liczby, to widzimy je na Całunie Turyńskim, płótnie, w które owinięto zakrwawione ciało Jezusa po zdjęciu z krzyża. Odcisnęły się na nim ślady krwi, będące nie tylko dowodem Jego męki, ale i zmartwychwstania. O oryginalności płótna świadczą następujące cechy tej tkaniny: pochodzi z pierwszego wieku, są na niej ślady ukrzyżowania rzymskiego i ran od gwoździ wbitych w nadgarstki, a nie w dłonie. Kto zobaczył ten relikt, nie ma wątpliwości, że jest on prawdziwy. (…)

o. Paweł Warchoł

Więcej przeczytasz w 4. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [18 i 25 lutego 2024 R. XXXV Nr 4 (893)], str. 14-16.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *