Wakacje z bonem turystycznym – Jakub Klebba

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie dziedziny naszego życia. Z dnia na dzień zmieniły się nasza praca, nauka, sposób, w jaki wypoczywamy. I o ile pracę czy szkołę często można było przenieść do internetu, to zeszłoroczne wakacje skryły się w cieniu lockdownu. Jak będzie w tym roku?

REKLAMA


Branża turystyczna była jedną z najbardziej poszkodowanych przez obostrzenia, nie można było odwiedzać restauracji, zamknięto hotele i pensjonaty, zagraniczne podróże były niemożliwe. Teraz, kiedy pandemia odpuszcza, potrzeba koła zamachowego, które rozrusza uśpiony i poraniony sektor turystyczny. Stąd pomysł na Polski Bon Turystyczny, czyli świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko, które ma zachęcić Polaków do spędzania wakacji w kraju.

Dla kogo i ile?
Bon turystyczny jest przyznawany każdemu dziecku od chwili urodzin do ukończenia 18. roku życia. Jego wartość to 500 zł na każde dziecko spełniające wymogi wieku. Dodatkowo na dziecko z niepełnosprawnością przypada kolejny bon o wartości 500 zł, czyli łącznie 1000 zł. Kwoty się sumują, dlatego na naszym internetowym koncie ZUS będzie widoczny jeden bon o łącznej wartości 1500 zł (dla trojga dzieci). Bon należy wykorzystać do końca marca 2022 roku. Ważne: jeśli do tego czasu w rodzinie urodzi się nowe dziecko, to ono również otrzyma swój bon turystyczny, który zostanie przyznany wraz ze świadczeniem 500+. (…)

Jakub Klebba


Więcej przeczytasz w 13. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [27 czerwca i 4 lipca 2021 R. XXXII Nr 13 (824)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (13/2021) numer dwutygodnika „Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-122021/287

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *