Modlę się i robię swoje – rozmowa z Radosławem Pazurą, aktorem

Nie wstydzi się głośno mówić o swojej wierze. Mimo że z Bogiem nie zawsze było mu po drodze, dziś nie wyobraża sobie, by mogło być inaczej. Swoją popularność wykorzystuje do tego, by pomagać potrzebującym. Prywatnie jest mężem aktorki Doroty Choteckiej, z którą od trzydziestu lat tworzą szczęśliwą i zgraną parę. O wartościach, jakimi kieruje się w życiu, Mai Sitkiewicz opowiada aktor Radosław Pazura.

REKLAMA


– Jak żyje się katolikowi w XXI wieku?
– Nie jest łatwo… (śmiech) To, co nas otacza, czasami mnie przeraża. Choć katolicy zawsze musieli mierzyć się z najróżniejszymi problemami właściwymi dla danej epoki, to dziś, patrząc na świat, mam czasem wrażenie, jakbyśmy zbliżali się do czasów ostatecznych. Wybuchy zła w wielu miejscach na ziemi, również u nas, w Polsce – tak wszechpotężne i bezpośrednio oddziałowujące na ludzi, sprawiają, że naprawdę można tak sądzić.
Jakiś czas temu miałem okazję doświadczyć wspaniałej lektury książki „Świadectwo”, na podstawie której tworzyłem audiobook. W tym duchowym dzienniku niesamowitej mistyczki Alicji Lenczewskiej znajdują się słowa samego Jezusa, który mówił, że czasy ostateczne rzeczywiście nadchodzą. Alicja Lenczewska usłyszała to pod koniec zeszłego stulecia, w latach dziewięćdziesiątych. Kto wie, może właśnie jesteśmy świadkami końca tego świata? A jeśli nie końca, to na pewno dużego kryzysu. Tak czy inaczej przed nami ogromne wyzwania i zadania do wykonania. Jednym z takich wyzwań jest miłość, która nie jest nam dana, lecz jest nam zadana – i to od nas zależy, w jaki sposób będziemy ją realizować. Bez względu na czasy, w których przyszło nam żyć, ona jest podstawą wszystkiego. (…)


Więcej przeczytasz w 23. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [15 i 22 listopada 2020 R. XXXI Nr 23 (808)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (23/2020) numer dwutygodnika “Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-232020/287

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *