24/2019

Ojciec Sroka – Adam Hlebowicz

Każdego namawiam do tego, aby notować to, co w naszym życiu ważne, a jeśli tego czasu na co dzień brakuje, choćby po latach powrócić do tych chwil i wydarzeń, które były dla nas inspirujące i kształtujące nasze życie.

Odrobina serdeczności – Anna Mazurek-Klein

Życzliwość to nie tylko uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych, miłych słów, niewymuszona grzeczność, ale także – a może przede wszystkim – radość z sukcesów innych ludzi, codzienne traktowanie drugiego człowieka jak partnera, a nie jak potencjalnego wroga. To wewnętrzna postawa,…

Minimalizm – Maria Paszyńska

Już są! Wszędzie! Światełka, girlandy, bombki, łańcuchy, mikołaje i bałwanki, choinki, śnieżynki, cukrowe laseczki, gałązki sztucznej jemioły. Kawiarnie kuszą napojami o smaku piernika, wszędzie pachnie cynamonem, a z radioodbiorników już od jakiegoś czasu płyną świąteczne przeboje.

Kisimy czy kwasimy? – Maria Fall-Ławryniuk

W powszechnym odbiorze uważa się, że to dwa różne procesy. Kiszenie uznawane jest za zdrowe, natomiast kwaszenie za proces sztucznie przyspieszany. Literatura specjalistyczna przekonuje, że obie nazwy oznaczają jednak to samo i używa się ich zamiennie.

Jestem Twoją córką!

Choć adopcyjni rodzice stworzyli Marii bezpieczny i szczęśliwy dom, intuicyjnie czuła, że czegoś jej brakuje. Pół roku temu, w wieku dwudziestu trzech lat, dowiedziała się, że jest adoptowanym dzieckiem. Wtedy poczuła, że chce i musi odnaleźć biologicznych rodziców i zadać…

Jak jeden dzień…

Dwadzieścia pięć lat minęło jak jeden dzień. Radio Głos właśnie świętuje swój srebrny jubileusz. O kulisach i początkach powstania Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej w rozmowie z Mają Sitkiewicz opowiada jej twórca i dyrektor ks. Ireneusz Smagliński.