25/2018

Baby shower, czyli czekając na dziecko

Jeszcze do niedawna na pytanie, jakie są polskie zwyczaje związane z powitaniem nowo narodzonego dziecka, pojawiała się jedna odpowiedź – ojcowie organizują „pępkowe”. Zdaje się, że coś się jednak w tej materii zmienia.

Boję się świąt

Czy Kościół ma jakąś propozycję na Boże Narodzenie dla osób porzuconych przez współmałżonków? Dlaczego są grupy wsparcia dla par żyjących w tzw. niesakramentalnych związkach, a osoby porzucone mają w Kościele po prostu żenujący status „rozwodników”?

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej

Wiele osób marzy o tym, żeby móc choć raz przeżyć Boże Narodzenie w Ziemi Świętej. Ci, którzy mieli to szczęście twierdzą, że jest to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Poczucie, że oto jest się w miejscach, w których rzeczywiście dokonały…

Od strzału z ręki Polaka…

„W dniu 17 grudnia roku pamiętnego polska kula z polskiej ręki zabiła brata mojego. Boże nasz, Boże nasz, jak ten stan wojenny skrzywdził nas”.

Przebaczenie – przypadek Johna Newtona

W niektórych przypadkach, gdy zło jest szczególnie wielkie, skrucha i zadośćuczynienie nie wystarczają do zmazania winy, a pojednanie może być moralnie niedopuszczalne, nawet jeśli przebaczenie jest moralnie obligatoryjne.

Światłość w ciemności świeci

Zanim nadejdą dni świąteczne, czas, abyśmy się przebudzili, abyśmy otworzyli oczy na to, czego do tej pory nie potrafiliśmy zauważyć. Najpierw jednak trzeba otworzyć serca na słowo Bożych posłańców.

Ta kuchnia nie powinna istnieć

Uliczne jedzenie na Filipinach to gary. Tak się na nie mówi i tak też to wygląda – gary z różnymi potrawami. Gospodynie gotują rano kilka dań, potem wystawiają je wprost na ulicę i sprzedają. Porcje są małe, często żylaste i…

To muzyka mnie wybrała

Wspaniały mezzosopran, koncerty na najbardziej prestiżowych scenach operowych świata. Alicja Węgorzewska opowiada o swojej muzycznej drodze do sukcesu, miłości do opery i jej magicznej sile, w rozmowie z Anną Mazurek-Klein.

Ukochałam sobie rodzące kobiety

Mam najpiękniejszy zawód na świecie – jestem położną. Móc uczestniczyć w cudzie narodzin to dla mnie wielki zaszczyt. – Tak o swojej pracy mówi Karolina Kardasz – dyplomowana położna, doula, instruktorka w szkole rodzenia. Rozmawia Iwona Demska