22/2018

By żyło się piękniej!

Z profesjonalnym makijażem i odpowiednio dobraną peruką wyglądają zjawiskowo! I o to chodzi, by podczas leczenia onkologicznego wydobyć i pięknie podkreślić… kobiecość. Wsparcie psychologa, odpowiednio dobrany makijaż, nowa fryzura. Profesjonalna osoba, która doradzi, jak odpowiednio dobrać perukę czy zrobić turban…

GIGANCI

Polska niepodległość ma jak wiadomo sześciu ojców założycieli. Warto pamiętać, że oprócz Piłsudskiego, Paderewskiego, Dmowskiego, Daszyńskiego, Korfantego i Witosa było też wielu innych, bez których to dzieło nie byłoby możliwe.

Kościół a Niepodległa

Duchowieństwo odegrało kluczową rolą w odzyskaniu i utrwalaniu niepodległości Polski i Pomorza. Hierarchowie wspierali wysiłki dyplomatyczne polityków, a wielu, do dziś anonimowych księży i osób duchownych, bezpośrednio zaangażowało się w walkę o niepodległość.

Pigwa – owoc doskonały

Jesień to pora dojrzewania pigwy i pigwowca, jedne i drugie możemy wykorzystać w naszej kuchni na wiele sposób. Warto sięgnąć po ten niezwykle aromatyczny, zdrowy owoc, i na stałe włączyć go do swojego jadłospisu.

Pogrążone w smutku

Liczba dzieci z problemami psychicznymi rośnie w zastraszającym tempie. Wśród warszawskich gimnazjalistów objawy depresyjne ma co piąta 15-latka. Według policji przez trzy lata o jedną trzecią zwiększyła się liczba nastolatków próbujących odebrać sobie życie. A ocena zadowolenia z życia, jak…

SKRZYDŁA DUSZY

Czas promocji książki „Widziałam cuda” to dla mnie wielka przygoda. Moja dusza podróżniczki zostaje nakarmiona niezwykłymi krajobrazami, ale także – i to jest najważniejsze – wyjątkowymi ludźmi.

Trzy miłości papieża Pawła VI

„Chrystusie, nasz jedyny Pośredniku, jesteś nam koniecznie potrzebny!” – to modlitewne wezwanie świętego papieża Pawła VI wyraża prawdę oczywistą. Komentarza tu nie trzeba. Niezbędny jest jednak nasz nieustający powrót do tej modlitwy. Kanonizacja Pawła VI jest do tego zaproszeniem.

W drodze do dobrej śmierci

Są ludzie, którzy starają się stale pamiętać o śmierci, a nawet się do niej dobrze przygotować. To członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Jego oficjalna nazwa brzmi Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Działa na całym świecie, w Polsce należy do niego…