Ku zmartwychwstaniu prawdy

REKLAMA

Wielki Post czas zacząć. Kiedyś mawiano, że nikt nie lubi być oszukiwany. Często słyszało się, że lepiej znać prawdę, nawet jeśli byłaby ona trudna do przyjęcia, niż żyć w nieświadomości. Czy w mentalności współczesnego człowieka zasada ta przetrwała?

 

Choć żyła nieco dłużej niż dinozaury, to jednak ostatecznie – jak się wydaje – podzieliła ich los. Klimat wytwarzany przez środki masowego przekazu, zdaje się, potwierdza to smutne spostrzeżenie. Żyjemy w świecie mody na frywolny styl życia. Wielu sięga dziś po środki odurzające. Całe masy ludzi oglądają w telewizji wymyślone historie i programy ze scenariuszem powstałym z połączenia półprawd, niedomówień i prowokacji. Można odnieść wrażenie, że nawet w programach informacyjnych nie jest już ważne, jak było naprawdę. Ważne, aby informacje zostały przedstawione w sposób interesujący, budzący emocjonalne napięcie czy nawet oburzenie i moralny bunt. Ich przekaz ma wpływać na zagłuszanie sumień odbiorców i poprawiać ich moralne samopoczucie.

Już nigdy na naszej planetę nie powrócą dinozaury, czy jednak jest jeszcze szansa, aby odżyło w nas dążenie do poznania prawdy? (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *