MUSIMY SIEBIE ZREGENEROWAĆ

Przyjmując aktualność słów św. Pawła: „Uważajcie, abyście się nie pożarli”, warto walczyć z podziałami. W Polsce podziały wśród katolików są zbyt duże. Dziennikarze Grażyna Starzak i Marek Bartosik pytają kard. Stanisława Dziwisza, przechodzącego na emeryturę, między innymi o to, z jakimi uczuciami, refleksjami, opuszcza pałac biskupów krakowskich.

REKLAMA

– Dziękuję Bogu, że mnie wspierał w codziennej służbie Kościołowi krakowskiemu. Pracy było sporo. Niemal każdy dzień wypełniony był rozlicznymi obowiązkami, spotkaniami z ludźmi, ich grupami i środowiskami,

ze wspólnotami parafialnymi. Każdy biskup spełnia zadanie nauczania, uświęcenia i rządzenia. To pochłania czas, wszystkie siły człowieka. Dziękuję Bogu, że mogłem to zadanie spełniać. Oczywiście, sam niewiele bym mógł uczynić. Jestem więc wdzięczny wszystkim, którzy mnie wspomagali – odpowiedział.

Aby nie doszło do tego, co dziś w Irlandii:

– Nie mam wystarczającej wiedzy, żeby wypowiadać się na ten temat, ale wiem, że polski katolicyzm dał światu jednego z najwspanialszych papieży w historii. To pewne. (…)

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *