1/2017

Chiny pachnące przygodą

Nie posiada stałego miejsca zamieszkania, bo ciągle jest w podróży. Kinga Lityńska wyjechała w świat pięć lat temu i ani myśli wracać. Chciała spędzić w Chinach rok, ale została znacznie dłużej. O tym, co zatrzymało ją w Państwie Środka i…

Co zjeść w 2017

Jeżeli marzycie o tym, by uchodzić za przebojowych i światowych smakoszy, musicie zacząć opychać się ciborą jadalną.

Dobry jak chleb

Rok 2017 jest poświęcony św. bratu Albertowi Chmielowskiemu. Ten powstaniec styczniowy oraz malarz stał się dla biednych i potrzebujących dobry jak chleb.

Niechciany pacjent

Wychowaliśmy się na jednym osiedlu. Wtedy, w latach siedemdziesiątych, to dużo znaczyło. Telewizja była skromną propozycją, w domach nie było komputerów, posiadanie telefonu należało do luksusu. Dzieciarnia i młodzież spędzały czas na wspólnych podwórkowych zabawach, grach, rywalizacji. Z Andrzejem zaprzyjaźniliśmy…

POTRZEBA CZUŁOŚCI

Nie ma serdeczniejszego święta niż Boże Narodzenie. Okres świąteczny przeżywam radośnie i z humorem.

W rytmie hip-hopu

Najprawdopodobniej najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Jego piosenka „Wolność” została okrzyknięta chrześcijańskim hitem 2014 roku. Ks. Jakub Bartczak – jak sam mówi – do seminarium poszedł jako ziomek z osiedla. Dziś jest wspaniałym duszpasterzem…

Wielki Brat Albert

Mógł być wielki. Mógł znaleźć się wśród najwybitniejszych malarzy impresjonistów – nie tylko w samej Polsce, ale i na świecie. Mógł być powszechnie znany, modny, podziwiany, naśladowany. Mógł być kimś. Czytalibyśmy o nim obszernie w najważniejszych encyklopediach i najlepszych podręcznikach.…

Wielki przegrany

Co by się stało, gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej? Gdyby Herod wybrał się z mędrcami, aby ujrzeć nowonarodzonego Króla? Niezależnie od tego, czy spotkanie z Jezusem byłoby dla niego trwałym doświadczeniem czy ulotnym wrażeniem, z pewnością Bóg dał mu okazję…

Zrób to dzisiaj!

Zdecydowana większość z nas zwleka z czynnościami, które sprawiają nam trudność, są przykrym obowiązkiem lub po prostu ich nie lubimy. Odkładamy prace domowe, naukę do egzaminów, wizytę u dentysty itp. Psychologia ma na to oddzielny termin – prokrastynacja.