Do niedawna była jedną z najpopularniejszych blogerek modowych. Wraz z Karoliną Słotą stworzyła markę odzieżową rozpoznawalną na całym świecie. T-shirty Local Hereos noszą gwiazdy Hollywood, między innymi Justin Bieber i Rhianna. Areta Szpura, osiągnąwszy spektakularny sukces, postanowiła jednak zająć się czymś zupełnie innym – ratowaniem planety.


Przed nami radosny czas wakacyjnej beztroski, odkrywania nowych miejsc i nowych smaków. Latem można nabrać dystansu, do siebie i codziennych problemów, podleczyć duszę i ciało. Dopieścić je odpoczynkiem i… zdrowymi smakołykami.


La Sainte Baume w Prowansji jest miejscem niezwykłym, także pod względem geologicznym. Masyw skalny ciągnący się przez 35 km, szeroki na 15 km, w najwyższym miejscu osiąga wysokość 1148 m. Poniżej szczytu, pokryty dziewiczym lasem, swoistą relikwią pozostałą po prowansalskich lasach pierwotnych, kryje w sobie wielkich rozmiarów naturalną grotę. To w niej, według tradycji, ostatnie 30 lat życia spędziła św. Maria Magdalena.


Przyjęło się sądzić, że kobiety w średniowieczu nie miały żadnych praw. Czy tak było w rzeczywistości?


Mógłby do końca życia jeść w trzygwiazdkowej restauracji i jeszcze zostałoby mu trochę forsy na kupienie kawałka świata. A on chętnie jada w pubie.


Bóg stawia przed nami Maryję jako odpowiedź na nasze pytania. Maryja zapewnia nas o swojej matczynej opiece, odziewa w szatę chroniącą od zła, poczucia bezsensu i opuszczenia. Zewnętrznym tego wyrazem jest szkaplerz. To znak Jej bliskiej obecności, ale i wezwanie do naśladowania Jej życia pełnego miłości i oddania Bogu.


Zależy nam, by się udały, tak długo na nie czekaliśmy. Obojętnie, czy spędzamy je nad morzem, czy w górach, w Polsce, czy za granicami kraju – warto dołożyć wszelkich starań, by były bezpieczne. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę?


W Polsce żyje ponad 2 miliony osób niewidomych i niedowidzących. Jak wygląda codzienne życie osoby niewidzącej, z jakimi trudnościami musi się na co dzień zmagać i jak widzi świat, kiedy go już nie widać. Z niewidomą mieszkanką Gdyni, panią Heleną Urbaniak, rozmawia Anna Mazurek-Klein.