Leczy pacjentów, prowadzi popularny blog „Doktorek radzi”, jest stale obecny w mediach. W konkursie Hipokrates Mazowsza 2019 został Pediatrą Roku. Jest też zwycięzcą jednej z edycji programu „Bitwa o dom”. Z Łukaszem Durajskim, lekarzem pracującym w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, rozmawia Iwona Demska.

Uważam, że czasami w kościele cisza po odczytaniu ewangelii jest dużo lepsza niż niepotrzebne słowa.

Każdy wie, jaki jest ekstrawertyk – energiczny, przebojowy, otoczony przyjaciółmi. I każdemu wydaje się, że wie, jaki jest introwertyk – wycofany, aspołeczny, nieśmiały. Czy tak jest naprawdę?

Miłość każe wyjść do ludzi, „zejść z kanapy”, a nie umacniać pozycji w oblężonej wieży. O formacji kapłańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie z ks. dr. Tomaszem Huzarkiem rozmawia ks. dr Wojciech Węckowski.

Słowa „król” czy „królestwo” współcześnie brzmią nieco archaicznie. Wielu z nas kojarzy je ze światem baśni, ewentualnie z lekcjami historii. Przychodzą nam też do głowy skojarzenia związane z wystawnymi strojami, zamkami, rycerzami na koniach i ogólnym splendorem odległych czasów. Wyobrażenia te mogą nam jednak przysłonić prawdę o Jezusie Chrystusie, który jest Królem i zaprasza nas do swojego Bożego Królestwa.

Zakaz wprowadziły już między innymi Wielka Brytania, Dania, Australia, Finlandia, Holandia, Włochy, Niemcy i Polska. Powód? Niehumanitarne traktowanie zwierząt.

Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Co dla polskiego Kościoła znaczyły słynne słowa Prymasa Tysiąclecia: Non possumus?

Na św. Marcina najlepsza polska gęsina! Zdrowa, delikatna i tak smaczna, że nie wymaga wielu dodatków. Choć jesteśmy jej największym europejskim eksporterem, sami jadamy ją rzadko. Czas to zmienić!

Latyczów to obok Berdyczowa, Bołszowców, Lwowa czy Tywrowa jedno z głównych sanktuariów współczesnej Ukrainy.

22 listopada jest wspomnieniem św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Jednym z celów mszy św. jest uwielbienie Stwórcy i uświęcenie człowieka, a śpiew i muzyka liturgiczna pozwalają jeszcze głębiej przeżywać wszystkie święte misteria. Ogromną w tym rolę odgrywa chorał gregoriański jako śpiew własny Kościoła rzymskokatolickiego. Co stało u jego początków i dlaczego przetrwał do dzisiaj?