Papież: nawiązujmy więzi braterstwa

Wczoraj w pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański, Papież przypomniał, że tematem tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego są słowa: „Oto ja, poślij mnie! Nawiązujący więzi braterstwa”.

REKLAMA


Franciszek podkreślił, że słowa te odnoszą się do każdego chrześcijanina, którego misją jest nawiązywanie więzów braterskiej wspólnoty ze wszystkim ludźmi.

Papież – udzielajmy wsparcia misjonarzom

„Realizują ją szczególnie misjonarze i misjonarki – kapłani, osoby konsekrowane i świeccy, którzy sieją Ewangelię na wielkim polu świata. Módlmy się za nich i udzielmy im naszego konkretnego wsparcia – zachęcił Papież. – W tym kontekście chciałbym podziękować Bogu za długo oczekiwane uwolnienie ojca Pierluigiego Maccalli, który został porwany dwa lata temu w Nigrze. Cieszymy się także, iż wraz z nim zostało uwolnionych trzech innych zakładników. Nadal módlmy się za misjonarzy i katechetów prześladowanych oraz porwanych w różnych częściach świata.“

Ojciec Święty wyraził także wsparcie dla porwanych rybaków, którzy od ponad miesiąca przebywają w Libii oraz ich rodzin. Zachęcił ich, aby nie tracili nadziei, że wkrótce znajdą się w otoczeniu swoich bliskich. Zapewnił o swojej modlitwie w intencji rozmów na szczeblu międzynarodowym dotyczących przyszłości Libii. Wezwał do położenia kresu wszelkim formom nienawiści i opowiedzenia się za dialogiem, który doprowadzi do pokoju, stabilności i jedności w tym umęczonym kraju.

Franciszek zwrócił także uwagę na obecną, rzymską wspólnotę peruwiańską, która zgromadziła się wraz ze szczególnie czczonym w obecnym czasie obrazem „Pana Cudów”.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-10/papiez-po-aniele-panskim-18-10.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *