Zmiany w parafiach – czas podziękowań i pożegnań

20 sierpnia 2020 r. wchodzą w życie dekrety biskupa pelplińskiego dotyczące zmian w parafiach.

REKLAMA

15 sierpnia uroczyście pożegnano proboszcza parafii w Wygodzie Łączyńskiej, ks. Bogdana Drozdowskiego, zaś w niedzielę, 16 sierpnia – kapłanów w dekanacie kartuskim, m. in. ks. Janusza Osnowskiego z parafii św. Wojciecha, ks. Waldemara Prondzinskiego z parafii pw. św. Kazimierza  oraz ks. Ariela Januszewskiego z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie i ks. Pawła Ostrowskiego z parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

Wiele słów wdzięczności i zapewnień o pamięci modlitewnej padło na pożegnalnych mszach św. odchodzących kapłanów. Ks. Paweł, ks. Ariel oraz ks. Waldemar żegnali się po 2 latach, ks. Janusz – po roku pracy w parafii. Dobrze zapisali się na kartach historii swoich wspólnot, bo chwilom tym towarzyszyło wyraźne wzruszenie i życzliwość wiernych, wspólnot parafialnych, stowarzyszeń czy rad parafialnych. Podczas ostatnich niedzielnych mszy św. ks. Janusz i ks. Ariel udzielili jeszcze chrztu św. 
Dla parafii w Przodkowie nominacja ks. wikarego Ariela Januszewskiego na proboszcza jest wydarzeniem historycznym w powojennych dziejach  – podkreślał ks. proboszcz Wacław Mielewczyk. –  Po raz pierwszy wikary został mianowany proboszczem innej parafii.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Pożegnanie ks. Pawła Ostrowskiego w Kiełpinie,
– Pożegnanie – ks. Janusz Osnowski w Kartuzach,
– Pożegnanie – ks. Ariel Januszewski


Zobacz TUTAJ:


Czytaj TAKŻE:
Zmiany personalne w diecezji pelplińskiej 2020


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7864-zmiany-w-parafiach-czas-podziekowan-i-pozegnan
Fot. Ks. Wacław Mielewczyk, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie (foto, wideo z Przodkowa: Ela Kowalewska)

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *