Prymicje neoprezbiterów wyświęconych 23 maja 2020

23 maja z rąk bpa pelplińskiego Ryszarda Kasyny otrzymali święcenia kapłańskie, by po raz pierwszy samodzielnie stanąć przy ołtarzu w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego.

REKLAMA


Te prymicje przejdą do historii, bo miały miejsce w czasie epidemii, gdy w uroczystościach mogło wziąć udział skromne grono złożone głównie z rodziny, najbliższych przyjaciół. Przez kolejny tydzień neoprezbiterzy będą w swoich parafiach odprawiać Msze św. z udzielaniem prymicyjnego błogosławieństwa.

Dla wszystkich 9 nowo wyświęconych kapłanów były wzruszające chwile powitania w parafii, podziękowań, życzeń i gratulacji. Odczytano w kościołach list bpa Ryszarda Kasyny.

Posłuchaj TUTAJ:
– List bpa Ryszarda Kasyny do neoprezbitera Pawła

Neoprezbiterzy odprawili Msze prymicyjne. W poniedziałek, 1 czerwca, wspólne odprawią mszę św. w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach, w święto Matki Bożej Kościoła.

W Chmielnie, w parafii św. Piotra i Pawła miał prymicję ks. Paweł Dułak. Jak podliczył ks. Ryszard Różycki – 18. kapłan w powojennej historii tej parafii. Homilię wygłosił ks. Damian Klajst, uprzedni wikary.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. Damiana Klajsta na prymicji ks. Pawła Dułaka w Chmielnie 24.05.2020

W parafii św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach swoją pierwszą samodzielną Eucharystię sprawował ks. Marcin Hopa. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Piątek.

W kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Tuchlinie prymicję odprawił ks. Marcin Ruszkowski, zaś homilię wygłosił ks. Jarosław Kubiak, proboszcz parafii w Białogórze.

Prymicyjne Msze św. sprawowali też ks. Tomasz Borek z parafii św. Józefa w Tczewie, ks. Robert Dorau z parafii św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach, ks. Michał Kucharski  z parafii św. Judy Tadeusza w Człuchowie, ks. Jan Lubiński z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Charzykowach, ks. Szymon Orzech z parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim oraz ks. Patryk Ważyński z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łęgu.

Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2020.05.24Chmielno-prymicja


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7593-prymicje-neoprezbiterow-wyswieconych-23-maja-2020-w-pelplinie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *