Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy na Jasnej Górze

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w niedzielę, 24 maja na Jasnej Górze. Pan prezydent uczestniczył we Mszy św. w ramach 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia. Poprzez swoją wizytę chciał wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom Służby Zdrowia za ich codzienną walkę z epidemią.

REKLAMA


Wczoraj także przypadła 5. rocznica wyboru Andrzeja Dudy na urząd prezydenta RP, stąd wizycie towarzyszyły również intencje dziękczynne.

„Wiedziałem, że jest Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę. Czułem się z jednej strony w duchowym, ale i państwowym obowiązku, żeby być tutaj z nimi, i dać tym samym wyraz wdzięczności wobec wszystkich pracowników Służby Zdrowia w naszym kraju, którzy w tych ostatnich tygodniach, miesiącach poświęcali się i dawali wielokrotnie przykład wielkiej dzielności i oddania w sprawie swojego powołania, jakim jest służba drugiemu człowiekowi w ramach ochrony zdrowia – mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla jasnogórskich mediów – Jestem im za to ogromnie wdzięczny i chciałem być tu z nimi, pomodlić się za nich. Wiem, że wielu z nich sprawując tę posługę również zachorowało – także za ich zdrowie, za powrót do zdrowa wszystkich tych, którzy jeszcze są chorzy i podziękować za to, że mogli służyć, że są z nami. To w ich intencji, ich rodzin tu byłem i chciałem, żeby mieli takie poczucie, że także w ten sposób jestem także z nimi, i daję wyraz mojej wdzięczności i wspólnoty, i podziękowania przede wszystkim”.

Prezydent Andrzej Duda nawiązał także do dzisiejszej, 5. rocznicy wyboru na urząd prezydenta RP: „Później sobie skojarzyłem, że to jest rocznica wyborów z 2015 roku, drugiej tury, która ostatecznie przesądziła o tym, że wygrałem wybory prezydenckie. Była to dla mnie osobista okazja do tego, żeby podziękować Matce Najświętszej za te 5 lat służby dla Rzeczypospolitej, dla moich rodaków, bo to był w moim życiu chyba najważniejszy czas, i taki najbardziej odpowiedzialny. I oczywiście pomodlić się za Ojczyznę, która cały czas jeszcze jest w bardzo trudnym momencie – mamy pandemię koronawirusa, mam nadzieję kończącą się już, ale chciałbym, żebyśmy z tego wszyscy wyszli gospodarczo pod względem poziomu życia, żeby jak najszybciej wszystko wróciło do normy, żeby znowu gospodarka mogła się dynamicznie rozwijać, żeby polskie rodziny żyły w coraz lepszych warunkach, stawały się coraz zamożniejsze, żeby ludzie byli po prostu szczęśliwi, a przede wszystkim zdrowi”.

Prezydenta na jasnogórskim dziedzińcu powitali: o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów; o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry, i o. Samuel Pacholski, nowo mianowany przeor klasztoru. Pan prezydent w drodze do Kaplicy Matki Bożej złożył wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod Epitafium Smoleńskim.

Prezydent Andrzej Duda ofiarował wotum na Jasną Górę – obraz z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej w 100-lecie Cudu nad Wisłą.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr
2020-05-24, niedziela, godz. 13.40


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13884

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *