„Amazonia cię potrzebuje!” – wsparcie dla Indian

„Amazonia cię potrzebuje!” – pod takim hasłem biskupi Brazylii organizują kampanię, której celem jest mobilizacja społeczeństwa do pomocy Indianom amazońskim. „W związku z pandemią są w krytycznej sytuacji. Nie posiadają prawie żadnych rezerw finansowych, nie mają wyposażenia ochronnego dla lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy” – powiedział kard. Cláudio Hummes, przewodniczący specjalnej komisji episkopatu ds. pomocy Amazonii.

REKLAMA


Kampania rozpocznie się 18 maja, w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Do akcji włączą się także Papieskie Dzieła Misyjne, które zorganizują pomocową zbiórkę.

Wzrasta liczba zachorowań z powodu koronawirusa i w konsekwencji tego nastąpiło załamanie systemu zdrowotnego. „Koronawirus, jak też kryzys społeczno-środowiskowy zaczęły wykazywać wzrastającą tragedię humanitarną spowodowaną przez załamanie się różnych struktur. Amazonia staje się coraz bardziej zdruzgotana, kolejne pandemie z pewnością się pojawią, jeszcze bardziej niebezpieczne od obecnej” – piszą biskupi Amazonii w komunikacie skierowanym do wiernych i społeczeństwa.

Zachęcają, aby wykorzystywać wszelkie możliwe media do informowania o coraz trudniejszych warunkach, w jakich znajdują się ludy tubylcze Amazonii. Winny zaangażować się w to podmioty społeczne i kościelne. Prowadzony jest także dialog z artystami, aby „krzyk Amazonii” był jak najszerzej wyrażany.

Szerząca się pandemia, odejście w ciągu miesiąca dwóch ministrów zdrowia, stawia kraj i równocześnie Amazonię w coraz trudniejszej sytuacji zdrowotnej. Kryzys w systemie zdrowotnym, rezygnacje ministrów zdrowia wywołują szerokie reperkusje wśród polityków, władz i społeczeństwa.


Źródło: https://ekai.pl/amazonia-cie-potrzebuje-wsparcie-dla-indian/
Fot. Sébastien Goldberg / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *