Modlitwa za Kierowców na Jasnej Górze – zapowiedź

Modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących będzie miała miejsce w sobotę, 9 maja na Jasnej Górze. Modlitwa odbywać się będzie w ramach 19. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców, planowanej wcześniej na 8/9 maja br. Z racji stanu epidemii, na Jasną Górę uda się jedynie kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska.

REKLAMA


„W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, nie może się odbyć Pielgrzymka Kierowców z udziałem ludzi troszczących się o bezpieczeństwo na polskich drogach oraz Dobroczyńców i Przyjaciół MIVA, a także przedstawicieli świata misyjnego. Na Jasną Górę uda się jedynie kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Wszystkich pozostających w domach zapraszamy do duchowego pielgrzymowania, na wzór złotych grup pielgrzymkowych. Duchem i Sercem pielgrzymujmy przed Oblicze Jasnogórskiej Pani!” – informują organizatorzy, czyli MIVA Polska i Duszpasterstwo Kierowców.

Tegorocznej modlitwie za kierowców na Jasnej Górze będą towarzyszyć słowa: „Z wdzięcznością kierowcom u Naszej Matki”.

„W czasie modlitewnego spotkania wraz z ojcami paulinami, kustoszami Jasnej Góry i zarazem współorganizatorami corocznego pielgrzymowania kierowców, będziemy polecać intencje wszystkich kierowców, szczególnie tych na pierwszej linii w czasie epidemii: kierowców karetek, kierowców przewożących środki ochrony zdrowia, kierowców zaopatrzenia, służb mundurowych, szczególnie Policji. Poprzez modlitwę chcemy im okazać wdzięczność za ich służbę w czasie pandemii – piszą organizatorzy – Dla wszystkich będziemy upraszać łaskę bezpiecznego podróżowania i szczęśliwego docierania do celu. Otoczymy też modlitwą ofiary wypadków drogowych, zwłaszcza podczas Drogi Krzyżowej. Przedstawimy też wszystkie intencje przekazane do biura MIVA Polska przez Dobroczyńców”.

Coroczne pielgrzymowanie kierowców na Jasną Górę odbywa się w duchu misyjnym jako wdzięczność wszystkim kierowcom i dobroczyńcom za współpracę z MIVA Polska i wspieranie misjonarzy w zakupie środków transportu. W tym też duchu w czasie tegorocznej modlitwy zostanie przedstawiona i złożona na Jasnej Górze „Księga Wdzięczności MIVA Polska”, zawierająca listy i podziękowania od misjonarzy z całego świata, wraz zdjęciami zakupionych pojazdów z pomocą MIVA Polska na przestrzeni ostatniego roku 2019.

„Będziemy też dziękować za służbę wszystkich polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie, szczególnie tych, którzy podejmują opiekę nad chorymi i potrzebującymi. Będziemy też kontynuować nasze codzienne błaganie o ustanie epidemii. Zawierzymy Matce Przenajświętszej Królowej Polski również pracę i podróże misjonarzy. Na Jasnej Górze od wieków, szczególnie w trudnych sytuacjach, w dłonie Maryi powierzaliśmy nasz los. U Maryi szukaliśmy wsparcia. Zawsze w historii narodu i Kościoła okazywała się naszą pomocą i obroną. Tym razem również będziemy błagać Naszą Matkę o wsparcie” – podkreślają organizatorzy.

Program tegorocznej modlitwy za kierowców na Jasnej Górze:

godz. 10.45 – rozpoczęcie modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu – Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 11.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji kierowców i dobroczyńców MIVA Polska z zawierzeniem kierowców i podróżujących oraz misjonarzy Matce Najświętszej, Królowej Polski. Mszy św. przewodniczy Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura, zaś homilię wygłosi dyrektor MIVA Polska – ks. Jerzy Kraśnicki

godz. 13.30 – Droga Krzyżowa na Wałach (z zachowaniem rygorów epidemiologicznych)

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w intencji kierowców i dobroczyńców MIVA

Organizatorzy zachęcają do duchowej łączności z uczestnikami pielgrzymki poprzez modlitwę. Całą relację z Jasnej Góry będzie można śledzić przez Radio Jasna Góra, przez transmisję on-line na www.jasnagora.pl oraz na profilu Facebooka MIVA Polska /https://www.facebook.com/MIVAPolska/.

oprac. BPJG
na podstawie informacji MIVA Polska
www.miva.pl
2020-05-07, czwartek, godz. 20.00

Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę – zobacz www.jasnagora.com


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13823

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *