Caritas przekazuje szpitalne łóżka i środki ochrony osobistej

W ubiegłym tygodniu szpitale walczące z epidemią koronawirusa otrzymały pierwsze ze 100 respiratorów, kupionych przez Caritas w ramach kampanii #WdzieczniMedykom. Dziś do kolejnych placówek wyjadą łóżka szpitalne, a w przygotowaniu są dostawy środków ochrony osobistej dla medyków. Wartość sprzętu i wyposażenia medycznego sfinansowanego dzięki kampanii przekroczyła już 4,6 mln zł.

REKLAMA


Zakupione przez Caritas łóżka szpitalne to nowoczesne urządzenia z elektryczną regulacją położenia i awaryjnym zasilaniem, wyposażone są ponadto w materace przeciwodleżynowe. Otrzymają je szpitale w Przasnyszu, Mikołowie, Fromborku, Pruszkowie i Grójcu. Ich łączna wartość to blisko 200 tys. zł.

– Kampania #WdzięczniMedykom ma na celu wsparcie służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa, ale na nasze działania patrzymy także w dalszej perspektywie. Zakupiony sprzęt zostanie w szpitalach także po ustaniu epidemii i będzie służył pacjentom – podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

– Jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalami w całym kraju, które kierują do nas swoje prośby. A wciąż jest ich bardzo wiele. W tej chwili dotyczą one głównie środków ochrony osobistej dla personelu medycznego – dodaje Maciej Dubicki, specjalista ds. komunikacji w Caritas Polska, przekazujący na bieżąco informacje o przebiegu kampanii.

Reagując na wspomniane prośby Caritas Polska już przygotowuje kolejne dostawy, obejmujące właśnie środki ochrony osobistej: 10 tys. kombinezonów ochronnych, 100 tys. maseczek chirurgicznych, 9 tys. masek KN95 oraz 2 tys. przyłbic. Całe to wyposażenie, o łącznej wartości blisko 1,2 mln zł, trafi nie tylko do szpitali, ale także do takich placówek jak hospicja i zakłady opiekuńczo-lecznicze, gdzie – podobnie jak w szpitalach – personel medyczny opiekuje się pacjentami. Wysyłka rozpocznie się 7 maja.

Kampania #WdzięczniMedykom rozwija się dzięki wsparciu darczyńców instytucjonalnych oraz indywidualnych. Na zebraną w jej ramach kwotę składają się m.in. darowizny od Fundacji Carrefour, firm Concordia, Generali, Gaz-System, sieci Lidl, PWPW, Felicity Estates, a także wielu osób, które zdecydowały się wspomóc zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków. Do akcji wciąż można się przyłączyć, szczegóły na www.caritas.pl/medycy.

Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć

  • przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/medycy
  • wysyłając SMS o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK)

Źródło: https://episkopat.pl/akcja-wdziecznimedykom-caritas-przekazuje-szpitalne-lozka-i-srodki-ochrony-osobistej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *