Módlmy się za pracowników środków społecznego przekazu

Za pracowników środków społecznego przekazu modlił się dziś Papież na Mszy w Domu św. Marty. W homilii mówił o potrzebie kroczenie w jasności, gdyż Jezus przyszedł, aby oświecić świat.

REKLAMA


Niech Pan wspiera dziennikarzy w przekazywaniu prawdy

„Módlmy się dziś za osoby pracujące w środkach społecznego przekazu – prosił Ojciec Święty. – W tym czasie pandemii wiele ryzykują i mają wiele pracy. Niech Pan zawsze ich wspiera w tej pracy przekazywania prawdy.“

W homilii Franciszek nawiązał do Ewangelii św. Jana (12, 44-50), gdzie Jezus mówi o sobie, że przyszedł na świat, jako światło, aby każdy kto w Niego wierzy nie chodził w ciemnościach. Świat bowiem chodzi w ciemnościach i dramat Jezusowego światła polega na tym, że jest odrzucane. Ludzie bardziej umiłowali ciemność, stali się jej niewolnikami.

Papież podkreślił, że to grzech sprawia, że człowiek traci wzrok i chodzi w ciemnościach, nie lubi światła. Tym grzechem są nasze nałogi, przylgnięcie do ducha świata, pycha. A chodzenie w świetle nie jest łatwe, gdyż sprawia, że widzimy brzydkie rzeczy, których wolelibyśmy nie oglądać, nasze grzechy. Ale Jezus nie przyszedł na świat, aby go potępić, ale aby go zbawić. Dlatego musimy pozwolić, aby oświetlił nasze codzienne ciemności. „Pan nas zbawia – powiedział Franciszek – ale jednocześnie wzywa, byśmy zobaczyli nasze ciemności. Pan jest dobry, cichy, nie powinniśmy się bać Jego światła”.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan


Źródło:  https://www.vaticannews.va/pl/papiez-franciszek/msza-w-domu-sw-marty/2020-05/papiez-modlmy-sie-za-pracownikow-srodkow-spolecznego-przekazu.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *