Franciszek apeluje o współpracę w pokonaniu koronawirusa

“Chciałbym wesprzeć i zachęcać do współpracy międzynarodowej, która jest podejmowana w ramach różnych inicjatyw, aby odpowiednio i skutecznie reagować na poważny kryzys, jakiego doświadczamy” – powiedział Franciszek po modlitwie Regina Caeli transmitowanej przez media watykańskie z Biblioteki Pałacu Apostolskiego.

REKLAMA


Papież zaapelował o “połączenie w sposób przejrzysty i bezinteresowny możliwości naukowych w celu wynalezienia szczepionek i leczenia oraz zapewnienia powszechnego dostępu do podstawowych technologii”.

“Po raz kolejny chciałbym wyrazić moją jedność duchową z chorymi na Covid-19, osobami, które poświęcają się ich leczeniu i tymi wszystkimi, którzy w jakikolwiek sposób cierpią z powodu pandemii. Jednocześnie chciałbym wesprzeć i zachęcać do współpracy międzynarodowej, która jest podejmowana w ramach różnych inicjatyw, aby odpowiednio i skutecznie reagować na poważny kryzys, jakiego doświadczamy. Ważne jest bowiem połączenie w sposób przejrzysty i bezinteresowny możliwości naukowych w celu wynalezienia szczepionek i leczenia oraz zapewnienia powszechnego dostępu do podstawowych technologii, które umożliwią każdej osobie zakażonej w każdej części świata uzyskanie niezbędnej opieki zdrowotnej” – powiedział papież.

Ojciec Święty podziękował także Stowarzyszeniu „Meter”, promotorowi Narodowego Dnia Dzieci Ofiar Przemocy, Wyzysku i Obojętności za ich działania. “Zachęcam osoby odpowiedzialne i zainteresowane do kontynuowania działań zapobiegawczych i uwrażliwiających sumienia wraz z różnymi instytucjami edukacyjnymi. I dziękuję dzieciom ze Stowarzyszenia, które wysłały mi kolaż z wykonanymi przez nie setkami kolorowych stokrotek” – powiedział Ojciec Święty.


Źródło: https://ekai.pl/franciszek-apeluje-o-wspolprace-w-pokonaniu-koronawirusa/
Fot. Depositphotos.com

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *