Dzisiejsza Niedziela okazją do wsparcia powołań misyjnych

Na terenach misyjnych kształci się blisko 100 tysięcy kleryków w przeszło 600 seminariach. Posługuje tam 2500 wykładowców i opiekunów formacji. Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania jest świętem patronalnym Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które wspiera powołania misyjne.

REKLAMA


„Jeśli chcesz włączyć się w pomoc klerykom w krajach misyjnych, skontaktuj się z nami. Bądź duchowym ojcem i matką przyszłego kleryka, kapłana na misjach”  – zachęca ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego św. Piotra Apostoła. „Ci chłopcy czekają na naszą pomoc, duchową i materialną”- dodaje.

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła wspiera powołania misyjne m.in. poprzez akcję AdoMIS, która polega na adopcji misyjnych seminarzystów i pomoc w utrzymaniu oraz kształceniu kleryków. Prowadzona jest też inicjatywa „Misyjny Bukiet” skierowana do: księży diakonów, sióstr zakonnych i zakonników składających śluby oraz do nowożeńców i jubilatów. Zachęcają oni swoich gości, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów przekazali na wsparcie misyjnych seminarzystów.

Papieskie Dzieła Misyjne proszą też przede wszystkim o modlitwę. „Modlimy się za kleryków w naszych kraju, ale pamiętajmy o klerykach na całym świecie. Są miejsca, gdzie klerycy muszą czekać w kolejce, bo seminarium nie jest w stanie przyjąć takiej liczby kleryków. Mam tu na myśli Indonezję, Sri Lankę, Filipiny, Wietnam, ale też niektóre miejsca w Afryce” – podkreśla ks. Będziński. „Zadbajmy naszą modlitwą i naszą ofiarą materialną o tych, którzy za chwilę będą kapłanami, którzy będą nam służyć w konfesjonale, przy ołtarzu, będą przyjmować posługę Słowa Bożego” – mówi.

Dzieło św. Piotra Apostoła istnieje od 1889 roku, obecnie podlega Papieżowi. Jest to część Papieskich Dzieł Misyjnych, które wspierają wszystkie terytoria misyjne. Dzieło św. Piotra Apostoła jest dedykowane w sposób szczególny budzeniu powołań w krajach misyjnych. Założycielka tego dzieła Joanna Bigard przekazała cały swój majątek na fundowanie stypendiów dla kapłanów i kleryków w krajach misyjnych.

BP KEP

Zobacz też:

>>Więcej: https://missio.org.pl/pontyfikat/914-niedziela-dobrego-pasterza-2020

>>Materiały do pobrania: https://drive.google.com/open?id=1ZuVqZQj-7JW5M2W3dPuw5BvS_1tHqYhZ


Źródło: https://episkopat.pl/w-niedziele-swieto-patronalne-papieskiego-dziela-wspierajacego-powolania-misyjne/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *