„Odrodzimy się” – wsparcie dla ofiar epidemii

Paulini w akcji „Odrodzimy się” Paulini z Jasnej Góry wzięli udział w akcji „Odrodzimy się”, towarzyszącej nagraniu polskiej wersji teledysku pod tym samym tytułem. Pierwowzór teledysku powstał we Włoszech, ogarniętych epidemią koronawirusa, i poświęcony był miastu Bergamo w północnej Italii, które stało się epicentrum zarażeń w tym kraju.

REKLAMA


Słowa piosenki mówią o trudnej i wyniszczającej walce z niewidzialnym wrogiem, ale także o nadziei na odrodzenie.

We włoskim oryginale autorem wzruszającego tekstu piosenki był Stefano D’Orazio, a kompozytorem i wykonawcą – Roby Facchinetti. Polską wersję tekstu przygotowała Joanna Dobrakowska, która również wykonuje utwór wraz z wokalistami Laboratorium Śpiewu i Mowy z Wrocławia, a tłumaczył Rafał Fleszar.

Jak przyznaje kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak projekt powstał, aby umocnić walczących z epidemią medyków, oraz podziękować im za codzienne, heroiczne zmagania.

„Jasna Góra wspólnie z Telewizją EWTN Polska, z zaprzyjaźnionymi artystami, muzykami i innymi osobami dobrej woli, włączyła się w tworzenie projektu – teledysku w łączności z walczącymi w Bergamo i na świecie, aby przyjść z otuchą, i także wyrazami wdzięczności wobec tych wszystkich, którzy zaangażowali się czynnie w walkę z koronawirusem. Wszystkie osoby, występujące w tym teledysku, trzymają w swych dłoniach kartkę ‘Odrodzimy się’. Są tam lekarze, pielęgniarki, policja, wojsko, pogotowie ratunkowe, służby medyczne. Są także osoby duchowne – siostry zakonne, i są tam również ojcowie i bracia paulini z Jasnej Góry” – mówi o. kustosz Waldemar Pastusiak.

„Warto tu zauważyć, że to hasło: ‘Odrodzimy się’ pisane jest charakterem pisma św. Jana Pawła II. To pokazuje nam nadzieję” – podkreśla o. kustosz.

Premiera teledysku odbyła się dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Jak informuje stacja EWTN Polska – oddział amerykańskiej katolickiej stacji telewizyjnej – teledysk powstał, aby zachęcić do wsparcia zbiórki publicznej #ODRODZIMYSIE na respiratory dla zakażonych koronawirusem, a także sprzęt medyczny i ochronny dla szpitali.

„Prosimy WAS o:
– rozpowszechnienie naszego teledysku, niech zobaczy go jak najwięcej osób!
– wpłaty na konto organizatora zbiórki” – piszą organizatorzy /więcej informacji – pod teledyskiem/.

zapraszamy do obejrzenia: www.youtube.com
wersja włoska – www.youtube.com

oprac. BPJG
/wykorzystano informacje Radia Jasna Góra i stacji EWTN Polska/
2020-04-19, niedziela, godz. 20.20

 


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13778

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *