Konkurs fotograficzny: kapliczki, figury i krzyże przydrożne

Rozpoczyna się czwarta edycja Konkursu „W Różańcu Róża Ukryta Rozkwita” organizowanego przez Fundację Chaber Polski przy wsparciu Warszawskiego Muzeum Archidiecezjalnego, Warszawskiej Kurii Metropolitalnej i pod medialnym patronatem Katolickiej Agencji Informacyjnej.

REKLAMA


Konkurs powstał aby ocalić od zapomnienia, pokazać szczególny urok niewielkich, rozproszonych obiektów religijnych – dzieł, bezimiennych autorów, związanych z intencjami osobistymi lub historią narodową: kapliczek, figur i przydrożnych krzyży.

Przez lata bywały one miejscami codziennej modlitwy, westchnień i drogowskazami. W różnych regionach mają swoje zabarwienie folklorystyczne.

Konkursem pragniemy docenić je, pokazać na fotografiach, uhonorować. A w finale umieścić na naszej interaktywnej mapie Konkursu i nagrodzić najciekawsze, wybrane przez Kapitułę Konkursu. Prace opatrzone krótką historią będą ilustrowały Kalendarz wydany na 2021 rok.

Uczestnicy, zgodnie z regulaminem, przesyłają swoje fotografie i zebrane informacje na adres www.przydroznekapliczki.pl Fundacji Chaber Polski.

W ten sposób powstaje interaktywna mapa kapliczek – po kliknięciu w lokalizację ukaże się fotografia kapliczki, krzyża czy figury, krótka informacja o nich, a całość utworzy szlak turystyczny.

Termin zgłaszania prac od 15 kwietnia do 15 września 2020 roku.

Uroczysta Gala Finałowa przewidywana jest w listopadzie 2020 r. w Warszawskim Muzeum Archidiecezjalnym.


Źródło: https://ekai.pl/kapliczki-figury-i-krzyze-przydrozne-konkurs-fotograficzny/
Fot. przydroznekapliczki.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *