Program ceremonii papieskich w Wielkim Tygodniu

W związku z nadzwyczajną sytuacją, która powstała w wyniku rozprzestrzenienia się pandemii COVID-19, oraz biorąc pod uwagę przepisy przewidziane przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w dekrecie z 25 marca 2020 r., konieczna była aktualizacja w odniesieniu do najbliższych uroczystości liturgicznych, którym będzie przewodniczył Ojciec Święty – podał Urząd Papieskich Ceremonii Liturgicznych. Zmiany te dotyczą zarówno godzin celebracji jak warunków uczestnictwa.

REKLAMA


Zaznaczono, że Ojciec Święty będzie sprawował obrzędy Wielkiego Tygodnia przy ołtarzu Katedry, w bazylice św. Piotra.

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 r., o godz. 11. 00 będzie miało miejsce upamiętnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, a następnie Msza święta.

W Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020 r. o godz. 18.00 papież będzie przewodniczył Mszy św. Wieczerzy Pańskiej.

W Wielki Piątek 10 kwietnia 2020 r. o godz. 18. 00 Franciszek będzie przewodniczył liturgii Męki Pańskiej, natomiast o 21.00 nabożeństwu Drogi Krzyżowej, na cmentarzu bazyliki św. Piotra.

W Wielką Sobotę 11 kwietnia 2020 r., o godz. 21.00 Ojciec Święty będzie sprawował liturgię Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Wielkanocną 12 kwietnia 2020 r., o godz. 11.00 papież będzie sprawował Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego, zaś na jej zakończenie udzieli uroczystego błogosławieństwa “Urbi et Orbi”, z którym związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego.


Źródło: https://ekai.pl/uaktualniono-program-ceremonii-papieskich-w-wielkim-tygodniu/
Fot. Zuma / SplashNews.com/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *