Papież: Jezus bierze na Siebie grzechy świata

„Podczas gdy we wszystkich religiach to człowiek ofiarowuje i poświęca coś Bogu, to w wydarzeniu Jezusa Bóg ofiarowuje swego Syna dla zbawienie ludzkości” – powiedział Papież w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Odwołał się w nim do Ewangelii św. Jana, który opisuje świadectwo, jakie Jan Chrzciciel daje Jezusowi.

REKLAMA


Franciszek przypomniał, że Jan Chrzciciel po ochrzczeniu Jezusa pragnie dać o Nim świadectwo i nazywa Go Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata.

Bóg ofiarowuje Syna dla zbawienia ludzkości

„Jan widział coś wstrząsającego, to znaczy umiłowanego Syna Bożego solidarnego z grzesznikami; a Duch Święty sprawił, że zrozumiał bezprecedensową nowość, prawdziwy przewrót – podkreślił Ojciec Święty. – Istotnie, podczas gdy we wszystkich religiach, to człowiek ofiarowuje i poświęca coś Bogu, to w wydarzeniu Jezusa Bóg ofiarowuje swego Syna dla zbawienie ludzkości. Jan wyraża swoje zdumienie i zgodę na tę wstrząsającą nowość przyniesioną przez Jezusa, poprzez brzemienne wyrażenie, które powtarzamy za każdym razem we Mszy św.: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata!» (J 1, 29).”

Czytaj więcej – TUTAJ.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-01/papiez-franciszek-aniol-panski-rozwazanie.html
Fot. Vatican Media

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *