Film „Nieplanowane” od 1 listopada w kinach!

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin poleca film Nieplanowane (Unplanned)

REKLAMA


Szanowni Państwo,

W dniu 1 listopada do polskich kin trafi film „Nieplanowane” opowiadający prawdziwą historię Abby Johnson, która jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji.

Film pokazuje jej przemianę z aktywistki proaborcyjnej na działaczkę pro-life. Przemiana ta rozpoczyna się w chwili, gdy podczas procesu zabijania dziecka bohaterka widzi na obrazie ultrasonograficznym trzynastotygodniowe nienarodzone dziecko broniące się przed aborcją.

Film opisuje także kulisy branży aborcyjnej w USA oraz mechanizm działań klinik aborcyjnych i ich pracowników. Wartością filmu jest także to, że widzimy jak ważne są niezbywalne wartości: ochrona życia od poczęcia, szacunek dla ludzkiego życia.

Twórcy filmu skupili się na historii Abby Johnson, opowiadając o procesie jej duchowej przemiany, która zaczyna się od momentu odkrycia manipulacji i kłamstwa na temat początków życia. Nie oceniają bohaterów filmu, a jedynie ukazują mechanizmy, jakim są oni poddawani. To widz sam musi podjąć decyzję czy życie dziecka jest dla niego największą wartością. Film niepokoi i sprawia, że wychodzimy z niego wierząc, że prawda i dobro zawsze zatryumfują.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie z prawdą o aborcji pobudzi wiele osób dobrej woli do podjęcia konkretnych działań na rzecz promowania kultury życia. Film ten niesie także przesłanie nadziei dla kobiet, które zabiły swoje dziecko i nie mogą odnaleźć pokoju serca.

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje i gorąco poleca film „Nieplanowane”, zachęcając wszystkich do rozpowszechnienia informacji o nim oraz uczestnictwa w jego projekcji.

ks. Przemysław Drąg
Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin

Beata Choroszewska
Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego


Źródło: http://kodr.pl/2019/10/kodr-poleca-film-nieplanowane-unplanned/


CZYTAJ TAKŻE:

“Nieplanowane” – film, który każdy powinien zobaczyć
Film Nieplanowane (Unplanned) – od 1 listopada w kinach!
Abp Marek Jędraszewski zachęca do obejrzenia filmu „Nieplanowane”

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *