Pelplin: Modlitewna refleksja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

W sobotę, 27 maja 2023 r. w Pelplinie odbyło się spotkanie przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich diecezji pelplińskiej w intencji odnowy diecezji w łaskach Ducha Świętego.

REKLAMA

Kolejny raz w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 27 maja na modlitwie „o odnowę diecezji” spotkali się w Pelplinie przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń katolickich diecezji pelplińskiej. Podczas Mszy św. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zauważył, że dar Ducha Świętego sprawia, że „na ziemi powstaje prawdziwa wolność, która jednoczy ludzi”.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. W homilii hierarcha ubolewał nad brakiem porozumienia u współczesnych ludzi. „Mimo, że istnieje wiele nowych wspólnych form życia, komunikowania się i podróżowania, to co raz mniej się rozumiemy”, mówił kaznodzieja.

„Zesłanie Ducha Świętego oznacza uwolnienie Ducha, który daje wolność, daje bezkres, by działanie Boga nie było ograniczone”, stwierdził bp Kasyna i dodał, że „Pięćdziesiątnica oznacza wiązać i jednoczyć”. „Bóg wiąże się przez to ludźmi i wszczepia na stałe siłę dobra w tym świecie”, kontynuował duchowny.

Biskup podkreślił, że dzięki Duchowi Świętemu „na ziemi powstaje prawdziwa wolność, która jednoczy ludzi”.

Po Mszy św. konferencję na temat: „Kościół, który kocham” wygłosił biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj. Duchowny podkreślił istotę wiary w Kościół, który „jest wyjątkowy”, bo „jest święty”, dodał prelegent nawiązując do Credo. Biskup przypomniał, że w Kościele łączy nas wiara, a ona prowadzi „do przylgnięcie do Boga, do liczenie się z Nim”.

Kolejnymi punktami programu była praca w grupach dyskusyjnych i modlitwa „o wylanie Ducha Świętego dla diecezji”.

W wywiadzie dla Radia Głos przedstawicielka Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, który organizował spotkanie, Anna Maria Kolberg, wskazała na trzy cele spotkania: „modlitwa, wspólne formowanie się i wzajemne komunikowanie się, czyli rozmawianie ze sobą przy jednoczesnym wsłuchiwaniu się, co biskup ma nam do przekazania”.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. bpa Ryszarda Kasyny,
– „Kościół, który kocham” – konferencja bpa Arkadiusza Okroja,
– Rozmowa z Anną Marią Kolberg z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej,
– Wypowiedzi uczestników o Kościele.

Źródło:
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/modlitewno-refleksyjne-spotkanie-w-pelplinie-w-wigilie-zeslania-ducha-swietego/
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10766-modlitewno-refleksyjne-spotkanie-w-pelplinie-w-wigilie-zeslania-ducha-swietego

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *