Jezus chce się spotkać z człowiekiem w jego „osobistej Galilei”

– Nasza słabość, nasz grzech, nasza niedoskonałość jest okazją, żeby Pan Bóg okazał swoją wszechmoc i z tego co słabe wyprowadził jeszcze większe dobro, aby dał nam udział w swoim zmartwychwstaniu – mówił ks. Tomasz Szopa w łagiewnickim sanktuarium w Niedzielę Miłosierdzia.

REKLAMA

W czasie homilii ks. Tomasz Szopa odwołał się do fragmentu sekwencji wielkanocnej: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja, a miejscem spotkania będzie Galilea”. Kustosz sanktuarium Jana Pawła II zwrócił uwagę, że Galilea była pogardzana przez Żydów z południa Izraela. – Jezus wybiera to, co słabe, co grzeszne, co niedoskonałe, co nie do końca czyste, aby tam, już jako zmartwychwstały Pan, spotkać się z tymi, którzy są Mu bliscy – mówił ks. Tomasz Szopa. Zachęcał, aby każdy zastanowił się, co w jego osobistym życiu jest Galileą, czyli miejscem grzesznym, niedoskonałym, nie do końca czystym. – Właśnie tam, w tej mojej Galilei, Chrystus zmartwychwstały chce się ze mną spotkać – tam chce się objawić jako zmartwychwstały Pan – dodawał.

Podkreślił, że Chrystus wybiera na miejsce spotkania z człowiekiem jego „osobistą Galileę”, bo w ten sposób objawia tajemnicę Bożego miłosierdzia, przez odpuszczenie grzechów. – Nasza słabość, nasz grzech, nasza niedoskonałość jest okazją, żeby Pan Bóg okazał swoją wszechmoc i z tego co słabe wyprowadził jeszcze większe dobro, aby dał nam udział w swoim zmartwychwstaniu – mówił ks. Tomasz Szopa. Zauważył, że człowiek ucieka od swoich słabości, ukrywa je i wstydzi się ich, nie dostrzega w nich paradoksalnej okazji na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem.

– Jeśli odkryjemy przed Bogiem to, co jest naszą Galileą, co w naszych sercach jest słabością, niedoskonałością, grzechem, zmartwychwstały Pan w tym wszystkim chce się nam objawić i obdarzyć nas swoim nieskończonym miłosierdziem – zachęcał kustosz papieskiego sanktuarium aby otwierać się na tę łaskę dzisiaj i każdego dnia.

Tegoroczne Święto Miłosierdzia przebiega pod hasłem „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”. To słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Łagiewnikach 17 sierpnia 2002 r., gdy Ojciec Święty dokonał Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu.

Źródło: https://www.ekai.pl/ks-tomasz-szopa-w-lagiewnikach-jezus-chce-sie-spotkac-z-czlowiekiem-w-jego-osobistej-galilei/
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *