Życzenia wielkanocne Przewodniczącego Episkopatu dla prawosławnych

Życzenia wiernym Kościoła prawosławnego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego złożył w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

REKLAMA

„Swoją serdeczną myślą obejmuję prawosławne rodziny, zapewniając je o życzliwości i modlitwie pasterzy oraz wiernych Kościoła katolickiego w naszej ojczyźnie” – napisał Przewodniczący Episkopatu Polski do metropolity Sawy.

„Niech ten, który sam jest Paschą, wprowadza nas nieustannie w swoje misterium, aby nieustannie dokonywała się nasza Pascha z Chrystusem. Tak, aby grzech, śmierć, ciemność i kłamstwo nigdy nie zwyciężyły w naszym życiu” – czytamy w liście.

Publikujemy tekst życzeń:

Warszawa, dnia 16 kwietnia 2023 roku

Eminencjo,

Pascha święta nam dziś zajaśniała,
Pascha nowa, święta, Pascha tajemna,
Pascha najczcigodniejsza!
Pascha – Chrystus Zbawiciel!
Pascha nieskalana! Pascha wielka!
Pascha wiernych!
Pascha otwierająca nam bramy raju!
Pascha uświęcająca wszystkich wiernych!

(Sticher Paschy, ton 5)

Radość Świąt Zmartwychwstania Pańskiego łączy wszystkich uczniów Jezusa Chrystusa. Łączy nas – Polaków katolików i prawosławnych – we wspólnym śpiewie radosnego Alleluja, bo dla każdego z nas Pan zmartwychwstał.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski pragnę złożyć Waszej Eminencji, jak również wszystkim prawosławnym w Polsce, jak najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Swoją serdeczną myślą obejmuję prawosławne rodziny, zapewniając je o życzliwości i modlitwie pasterzy oraz wiernych Kościoła katolickiego w naszej ojczyźnie.

Niech ten, który sam jest Paschą, wprowadza nas nieustannie w swoje misterium, aby nieustannie dokonywała się nasza Pascha z Chrystusem. Tak, aby grzech, śmierć, ciemność i kłamstwo nigdy nie zwyciężyły w naszym życiu.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

__________________________
Wielce Błogosławiony SAWA Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski

Źródło: https://episkopat.pl/zyczenia-wielkanocne-przewodniczacego-episkopatu-dla-prawoslawnych/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *