Gdańsk: Marsz wdzięczności za św. Jana Pawła II – zapowiedź

Obrona osoby i autorytetu św. Jana Pawła II jest szczególną powinnością ludzi wiary i wszystkich osób dobrej woli. W odpowiedzi na pojawiające się ataki medialne i kwestionowanie papieskiej świętości w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia w Gdańsku odbędzie się marsz wdzięczności za papieża, który uczył, że „nie ma solidarności bez miłości”.

REKLAMA

Marsz wdzięczności za św. Jana Pawła II odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia. Rozpocznie się o godz. 15:00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami Starego Miasta z papieskimi relikwiami pod pomnik Trzech Krzyży na plac Solidarności.

Część marszu będzie miała spokojny charakter. Modlitwie będą towarzyszyć papieskie słowa z pielgrzymek do Polski. Nie zabraknie również muzyki ukazującej radość życia. Na zakończenie wydarzenia planowane jest uwielbienie Boga i modlitwa dziękczynna za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II, zwłaszcza za przesłanie skierowane do mieszkańców Gdańska i całego Pomorza.

Organizatorami marszu są: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, sanktuarium św. Jana Pawła II w Gdańsku-Zaspie i duszpasterstwo parafialne bazyliki Mariackiej. Znakiem wdzięczności mają być również biało-żółte elementy stroju każdego z uczestników.

Do uczestnictwa w marszu wszystkich diecezjan, szczególnie młodzież i rodziny zaprasza abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Źródło: https://www.ekai.pl/marsz-wdziecznosci-za-sw-jana-pawla-ii/
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *