Magda Steczkowska zagrała w pelplińskiej katedrze

W wypełnionej po brzegi katedrze wraz z kolędowymi nutami niosła się radość z nadchodzących świąt.

REKLAMA

Piękną tradycją stały się organizowane corocznie przez Miasto i Gminę Pelplin oraz parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny koncerty kolęd w przepięknej scenerii, jaką zapewniają wnętrza Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W tym roku, na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w murach gotyckiej świątyni rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu Magdy Steczkowskiej, której towarzyszył multiinstrumentalista Michał Jurkiewicz.

W wypełnionej po brzegi katedrze wraz z kolędowymi nutami niosła się radość z nadchodzących świąt. Artyści wspólnie z mieszkańcami Gminy Pelplin zaśpiewali tradycyjne „Przybieżeli do Betlejem”, „Anioł pasterzom mówił” oraz mniej znane, ale przekazujące głęboką treść utwory świąteczne. Podczas koncertu usłyszeliśmy również potężne brzmienie pelplińskich organów, na których zagrał Michał Jurkiewicz.

Muzyczna uczta przygotowana przez znanych w całej Polsce artystów dla wielu z nas stała się preludium doskonale przygotowującym do obchodów „świętej nocy narodzenia Jezusa Chrystusa”.

fot.: Miasto i Gmina Pelplin

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *