Adoptuj misyjnych seminarzystów

W adopcję misyjnych seminarzystów można włączyć się poprzez codzienną modlitwę w ich intencji oraz wybór formy pomocy finansowej.

REKLAMA

Do włączenia się w inicjatywę zachęca ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. – Każdy, kto ma wewnętrzne głębokie pragnienie, aby wesprzeć kleryka w krajach misyjnych może wypełnić deklarację, którą znajdujemy na stronach internetowych Papieskich Dzieł Misyjnych lub zgłosić się do Papieskich Dzieł Misyjnych i zaznaczyć, czy chce wspierać materialnie, czy modlitewnie klerków – mówi.

Wsparcie dla seminariów na terytoriach misyjnych dotyczy m.in. inwestycji budowlanych oraz pomocy seminarzystom. Jak zaznacza ks. Będziński, kleryków w regionach Azji i Afryki przybywa, a posługują w źle doposażonych budynkach, które wymagają rozbudowy. – Potrzebni są też wychowawcy, dlatego też akcja AdoMiS wspiera wychowawców i profesorów, którzy kształcą kleryków w krajach misyjnych – dodaje.

Ks. Będziński informuje, że obecnie już 77 tys. kleryków korzysta z pomocy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła to jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych, które w centrum stawia troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w młodych Kościołach na terenach misyjnych.

PDPA od ponad 120 lat duchowo i materialnie wspiera kształcenie i formację seminarzystów oraz kandydatów do zgromadzeń zakonnych w krajach misyjnych, a także pomaga w budowie i wyposażaniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach. Otacza opieką blisko 800 seminariów oraz 6,5 tys. nowicjuszy i nowicjuszek. W ubiegłym roku pomoc sięgnęła niemal 60 tys. dolarów.

info.: KAI

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *