Zaproszenie: “Katolicy na ulicy” w Człuchowie

Weź udział w niezwykłym spotkaniu katolików w Człuchowie!
 
31 maja w Człuchowie wystąpi chór i orkiestra przygotowane przez Gabrielę Gąsior i Adama Sztabę. Wszystko to w ramach drugiej edycji Festiwalu Radosnego Chrześcijaństwa Katolicy na ulicy Człuchów 2018
 
Ciekawostką będzie to, że w chórze zaśpiewają mieszkańcy pomorza. Najpierw zostaną oczywiście odpowiednio przygotowani podczas trzydniowych warsztatów. Te symfoniczne poprowadzi znany kompozytor Adam Sztaba. Wokalne natomiast Gabi Gąsior, która odpowiadała za oprawę chóralną podczas “Światowych Dni Młodzieży” w Polsce w 2016 roku.
 
Finałem warsztatów będzie spektakularny koncert Credo in Misericordiam Dei na człuchowskim rynku. 
 
– W tym roku zapraszamy znakomitego muzyka, jakim jest Adam Sztaba. Dyrygent, który przygotowuje 70-osobową orkiestrę symfoniczną poprzez warsztaty – mówi koordynator festiwalu ks. Krystian Feddek. Ponadto pojawi się znana z poprzedniej edycji festiwalu Gabi Gąsior, która tym razem przygotuje jeszcze większy chór warsztatowy liczący 150 osób.
 
– Wystarczy słuch muzyczny i trochę pracy nad strunami głosowymi. Spokojnie przez trzy dni warsztatowe da się przygotować – mówi koordynator warsztatów muzycznych Katarzyna Górnaś. 
 
Przesłuchania do warsztatów odbędą się w najbliższy weekend w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie.
 
W piątek 11 maja o godzinie 16:00 i sobotę 12 maja o godz. 13:00.
 
Wcześniej należy wypełnić formularz na stronie www.katolicyczluchow.pl
REKLAMA
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *