Kartuzy: 35 lat wspólnoty Wiara i Światło

Wspólnoty z prowincji północnej ruchu Wiara i Światło w Polsce, kapelani dawni i obecny przyjechali do Kartuz, by wraz z grupą kartuską świętować jej jubileusz 35-lecia istnienia.

REKLAMA

Mszę św. poprowadził ks. Andrzej Nowak, kapelan prowincji północnej, a do koncelebry stanęli ks. Ryszard Różycki, ks. Marcin Szopiński, ks. Adam Malinowski, ks. Krzysztof Górny i ks. Robert Ozimkiewicz. Jak zaznaczył ks. proboszcz R. Różycki – duchowo łączył się ks. Waldemar Prondzinski.

Na wspólne świętowanie przyjechały delegacje Starych szwaczek ze Skórcza, Aniołków ze Starogardu, Radosnych Serc z Gdańska Zaspy, Oliwek z Gdańska, Iskierek z Gdyni oraz ze wspólnoty Radość Życia z Władysławowa. Nie zabrakło gości, m. in. międzynarodowej wicekoordynator Urszuli Czyrneckiej, Joanny Walczak, koordynatora regionu Polski Północnej.

Kartuską wspólnotę “Płomyki” tworzyła przed laty Lucyna Stark. Po niej pieczę nad grupą sprawowała Maryla Młyńska, na chwilę Marta Szeląg, i ponownie Maryla Młyńska. Od ubiegłego roku koordynatorem jest Magdalena Stenzel. Dzielnie wspierają ją Dorota, Zyta i Ewelina.

Zdjęciową historię ostatnich kliku lat przypomniano w formie prezentacji. Grupa otrzymała też nowe logo ruchu.

Świętowanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem i zabawą przy muzyce.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10192-35-lat-wspolnoty-wiara-i-swiatlo-w-kartuzach

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *