Nie można być biernym wobec tego co się dzieje

8 października w pelplińskiej katedrze zgromadzili się członkowie grup modlitewnych w intencji kapłanów. Podczas Mszy św. biskup pelpliński Ryszard Kasyna dziękował za apostolat modlitwy i apelował, że „nie można być biernym wobec tego co się dzieje”.

REKLAMA

Po konferencji diecezjalnego duszpasterza Żywego Różańca ks. kan. Rafała Barcińskiego Mszę św. koncelebrowaną sprawował biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Hierarcha w homilii zachęcał do modlitwy za kapłanów podkreślając, że „nasz Bóg jest Bogiem, który widzi, kocha, działa”.

Mówiąc o głoszeniu Słowa Bożego kaznodzieja przypomniał, że „nie wystarczy chwilowy entuzjazm”. „Wielka chwila pierwszego spotkania z Panem może być owocna tylko wtedy, gdy z pokorą i cierpliwością trwamy również w chwilach trudnych, w chwilach oschłości, w ten bowiem sposób wzrasta wielki owoc”, dodał.

Nawiązując do zaangażowania osób w apostolat modlitwy za kapłanów bp Kasyna podkreślił Maryjny aspekt tej praktyki. Maryja bowiem uczy, że „nie można być biernym wobec tego co się dzieje, ale jak Ona trzeba działać i służyć oraz być użytecznym”.

Biskup pelpliński przypomniał słowa Jezusa do św. s. Faustyny o potrzebie modlitwy za kapłanów i dziękował w imieniu kapłanów z całej diecezji „Margaretkom” i wszystkim osobom zaangażowanym w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów oraz otaczającym duchową troską kapłanów „za modlitwę, za słuchanie, za działanie i decyzje, aby tę modlitwę podejmować z gorliwością, troską i dbałością”. Biskup szczególnie dziękował 31. Margaretkom, które modlą się za swojego pasterza.

Dzisiejszy Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów odbył się po raz pierwszy w diecezji pelplińskiej.

Źródło: https://www.ekai.pl/biskup-do-modlacych-sie-za-kaplanow-nie-mozna-byc-biernym-wobec-tego-co-sie-dzieje/
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *