Pelplin: Trwa XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Od 6 lipca do 31 sierpnia 2022 r. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie trwać będzie kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty w ramach festiwalu zaplanowano w każdą środę lipca i sierpnia o godz. 19.00. Dziś w planie: Dmitry Morozov – organy [Ukraina].

REKLAMA

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie trwa nieprzerwanie od 1999 roku. Od wielu lat jest w grupie największych przedsięwzięć kulturalnych tego typu w Polsce i w Europie, skupiających artystów i słuchaczy z całego świata. To zarazem (od początku istnienia!) największe i najważniejsze wydarzenie tego profilu w Diecezji Pelplińskiej i na całym Kociewiu. W Festiwal zaangażowanych jest aż 11 Diecezji w Polsce, także kościoły na Ukrainie i Białorusi (m.in. Katedra Grodzieńska), łącznie ponad 70 punktów koncertowych w 6 województwach!

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré działająca od 2003 roku, a jego dyrektorem i pomysłodawcą od początku istnienia jest aktywnie koncertujący na całym świecie organista Gedymin Grubba, który w 2021 roku obchodził 25-lecie pracy artystycznej.

W bieżącym roku w ramach XXIV edycji Festiwalu odbędzie się w sumie 31 koncertów, w 20 miejscach, z udziałem łącznie 35 wykonawców z 13 Polskich miast oraz 10 krajów Europy i świata.

Szczegóły na plakacie poniżej.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/9928-xxiv-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-organowej-w-katedrze-w-pelplinie-2022

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *