Tysiące pielgrzymów na sianowskim odpuście – zdjęcia grup

Na lipcowy odpust Matki Bożej Szkaplerznej do sianowskiego sanktuarium przybyli pielgrzymi pieszo, autokarami, rowerami. Rekordzistami są pątnicy z Miastka, którzy 120-kilometrową trasę pokonują w pięć dni. 

REKLAMA

W tym toku pojawili się w sianowskim sanktuarium pielgrzymi z parafii pw. Matki Kościoła i parafii św. Maksymiliana z Tczewa, z Polskiej Misji Katolickiej z Hamburga – z ks. Jackiem Bystroniem. Autokarem przybyła grupa z kościoła Jana Bosko z Gdańska.
W sobotę pieszo przybyły grupy z Banina, Chwaszczyna i Wejherowa.
Sulęczyńscy pielgrzymi wyruszyli w trasę o północy i – jako pierwsi – przybyli do tronu sianowskiej Pani w niedzielny odpustowy poranek. Prowadził ich ks. Wojciech Gliniecki. Za nimi pojawili się w wielkiej liczbie pielgrzymi z parafii sierakowickich z kapłanami –  Patrykiem Wysotą, Grzegorzem Miotkiem i Mikołajem Jędrzejewskim. Ks. Wacław Mielewczyk stanął na czele grupy z Przodkowa, do której dołączyło także Żukowo.
Spora grupa przyszłą z Lini z ks. Łukaszem Nowotnym i ojcem Arkadiuszem Czają. Kolejno w sanktuarium meldowali się pielgrzymi z Gowidlina, Bożegopola Wielkiego z ks. Grzegorzem Sobotą, z Grzybna z proboszczem ks. Wojciechem Klawikowskim, z Miechucina, ze Mściszewic i Klukowej Huty pod opieką ks. Marka Labuddy, z Prokowa z ks. Grzegorzem Lewandowskim, z Kamienicy Królewskiej z ks. Andrzejem Piernikarczykiem. Autokarem dotarli przedstawiciele ZKP z Lęborka. Parafian z Wygody Łaczyńskiej i Chmielna doprowadzili ks. Krzysztof Koch, ks. Robert Bielau oraz ks. Maciej Gizela ze wsparciem kleryków Przemka, Adama i Kacpra. Sporą grupa pojawiła się z Kartuz, wiedziona przez ks. Karola i ks. Tomasza. Ks. Daniel Szczepańczyk przebył wraz z grupą ze Strzepcza. Ks. Tadeusz Kantak wprowadził 25-osobową grupę z Miastka, zaś ks. Tadeusz łącki, ks. Dawid Suchomski i ojciec Marek Walkusz przywędrowali z pątnikami z Goręczyna, Hopowa, Somonina i Kiełpina. Ks. Rafał Starbowicz przybył z grupą z Szemuda, ks. Patryk Ważyński przyjechał z grupą rowerową z Kościerzyny. Grupę z Luzina i Gowina doprowadził ks. Waldemar Waluk, a z Leźna ks. Paweł.  Z parafią mirachowską przybył ks. Bogdan Myszk. Smołdzino reprezentowało 3 pątników, Bytów – 3  osoby,  Mezowo – jedna osoba na rowerze, Łebunię – 21 rowerzystów, Goręczyno – 9 rowerzystów. Autokarem z Koszalina przybyła grupa z parafii św. Józefa Rzemieślnika. Byli też rowerzyści z Sierakowic.

Zobacz także:
39. Wejherowska Pielgrzymka do Sianowa
Pielgrzymka z Wejherowa – zdjęcia
Pielgrzymka z Miastka – zdjęcia
Pielgrzymka z Kartuz – zdjęcia
Pielgrzymka Wygody i Chmielna – zdjęcia cz. 1
Pielgrzymka z Wygody i Chmielna – zdjęcia cz. 2
Pielgrzymka z Grzybna – zdjęcia
Pielgrzymka z Kartuz – w Sianowie – zdjęcia
Pielgrzymka z Kamienicy Królewskiej w Sianowie – zdjęcia
Pielgrzymka z Luzina i Gowina w Sianowie – zdjęcia
Sianowo – pielgrzymi z różnych stron
Msza św. odpustowa w Sianowie – relacja

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9969-tysiace-pielgrzymow-na-sianowskim-odpuscie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *