O budowie największej na świecie figury Chrystusa

Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa z Encantado (AACE) zakończyło budowę ponad 43-metrowej wysokości pomnika Jezusa. To największy monument na świecie przedstawiający postać Chrystusa.

REKLAMA


Gigantycznych rozmiarów rzeźba o nazwie Chrystusa Opiekuna, jak ogłosiła za pośrednictwem mediów organizacja, jest teraz wykańczana wewnątrz. Powstają tam m.in. windy na taras widokowy, z którego będzie można podziwiać okolice tej miejscowości położonej w stanie Rio Grande do Sul, na południu Brazylii. Jak sprecyzowała dyrekcja AACE, kluczowym punktem budowli jest serce Chrystusa, na wysokości 34 m, gdzie zlokalizowany został przeszklony taras widokowy.

Zgodnie z planem budowli, zaprojektowanej przez brazylijskich architektów Genésio Gomesa Mourę oraz jego syna Markusa Mourę, w najbliższych miesiącach wewnątrz obiektu prowadzone będą prace wykończeniowe, które obejmują budowę kompleksu turystycznego. W jego skład wejdą m.in. sklepy, restauracje oraz kawiarnie. Spodziewane zakończenie całości tego przedsięwzięcia zostało zaplanowane na 2023 rok.

Wybudowana w stylu art déco statua Chrystusa Opiekuna była tworzona od 2019 roku na bazie cementu oraz stali. Według prefektury Encantado całość inwestycji została sfinansowana ze środków prywatnych.


Źródło: https://www.ekai.pl/zakonczono-budowe-najwiekszej-na-swiecie-figury-chrystusa/
Fot. SILVIO AVILA/AFP/East News


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *