“Selfie dla Maryi”

Ojcowie Paulini z opactwa na Jasnej Górze zapraszają wszystkich do przesyłania swoich zdjęć, z których powstanie olbrzymia mozaika wizerunku Matki Bożej. 


Z okazji jubileuszu 300. rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej kustosze Sanktuarium na Jasnej Górze zorganizowali akcję, w ramach której wszyscy zainteresowani mogą przesłać swoje zdjęcie, które stanie się częścią wizerunku NMP. 

REKLAMA

Do “Selfie dla Maryi” dołączyli przedstawiciele władz duchownych oraz artyści i ludzie kultury. Wśród osób, które już przesłały swoje zdjęcia są m.in.: Kardynałowie Kazimierz Nycz i Stanisław Dziwisz, Prymas Polski Wojciech Polak, ks. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce i ks. abp Henryk Hoser, Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura oraz Darek Malejonek.

Wizerunek Matki Bożej zawiśnie na wałach klasztornych na główne uroczystości jubileuszowe, tj. 26 sierpnia. Zaistnieje on również w sieci internetowej, tak, aby każdy kto weźmie udział w przedsięwzięciu mógł się w niej odnaleźć w Obliczu Maryi.

W celu stworzenia mozaiki paulini przewidują wykorzystanie ok. 50 tysięcy zdjęć. Wciąż przyjmowane są także tradycyjne zdjęcia papierowe.

Zdjęcia należy przesłać do 15 sierpnia 2017 na adres: www.koronamaryi.pl/selfie

/KAI/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *