Jasna Góra: Od dziś rekolekcje charyzmatyczne [także ONLINE]

„Matka mojego Pana przychodzi do mnie” – to temat 7-tygodniowych rekolekcji charyzmatycznych, które rozpoczną się już dziś na Jasnej Górze. Seminaria Odnowy Wiary będą odbywały się w każdą środę w godzinach od 18:00 do 21:00 w jasnogórskiej Bazylice. Spotkania organizuje Jasnogórska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym KANA. Ci, którzy nie mogą przybyć osobiście, mogą skorzystać z nauk rekolekcyjnych ONLINE.

REKLAMA


– Rekolekcje są okazją do skorzystania z łaski zmiany swojego życia przez nawiązanie głębszej relacji z Jezusem przez Maryję w towarzystwie Ducha Świętego – zachęca o. Piotr Stanikowski, opiekun duchowy wspólnoty KANA.

– W tych spotkaniach zawiera się wszystko, co mówi o istocie chrześcijaństwa. Nasza wiara rodzi się m.in. ze słuchania – zauważył o. Stanikowski, który będzie głosił też konferencje. Wyjaśnił, że to nie jest tylko czas słuchania słowa Bożego, ale również doświadczenie działania Ducha Świętego, który oddziałuje na nas swoją miłością. Podkreślił również, że to, że „seminaria Odnowy Wiary odbywają się na Jasnej Górze w obecności Matki Bożej jest czymś bardzo ważnym”. – Uczestnicy spotkań powinni mieć świadomość, że Maryja cały czas jest obecna i wychodzi na naprzeciw, szczególnie kiedy wydaje się, że zostaliśmy zupełnie sami. Ona cały czas jest – zapewnia kapłan.

O. Stanikowski zwrócił także uwagę, że rekolekcji nie można traktować jako kolejnych środowych spotkań modlitewnych. Te seminaria mają konkretny temat, szereg zagadnień, również pytania, które są oparte na słowie Bożym. Dzięki temu służyć będą głębszej weryfikacji naszej relacji z Bogiem.

Rekolekcje są dla wszystkich, którzy szukają bliskości z Bogiem. – Nawrócenie, pojednanie, a także uzdrowienie wewnętrzne, to wszystko chcielibyśmy, żeby pielgrzymi wynieśli z naszych spotkań – mówi paulin.

Seminaria Odnowy Wiary adresowane są do każdej grupy osób, niezależnie czy ktoś potrzebuje konkretnej formacji, czy chce odnaleźć swoją wiarę. – W tych spotkaniach piękne jest to, że z jednej strony pomagają nam zrozumieć istotę i sens chrześcijaństwa, z drugiej pozwalają nam zrozumieć jak ważny w naszym życiu jest Jezus Chrystus – powiedział opiekun jasnogórskiej wspólnoty.

Jak dodał paulin, w rekolekcjach jest bardzo ważny moment, kiedy w sposób publiczny w obecności wspólnoty Kościoła, pielgrzymi wyznają, że Jezus w ich życiu jest Panem i Zbawicielem.

Jak zauważył o. Stanikowski rekolekcje wpisują się także w obecną propozycję synodalną Kościoła i jej główne osie: komunia, uczestnictwo i misja. To zachęta do refleksji nad swoją relacją z Chrystusem i obecnością w Kościele. – Ta misyjność rodzi się w Kościele, ale również w Komunii Świętej, czyli zjednoczeniu z Chrystusem. To jest dzisiaj bardzo ważne, a dużo rzeczy próbuje nas oderwać od tej bliskości z Jezusem. Przede wszystkim chodzi o bliskość sakramentalną, którą przeżywamy w darze Eucharystii. To właśnie z Niej płynie dla na nas siła, żeby stawać się kimś misyjnym, czyli świadkiem Zmartwychwstałego Chrystusa we współczesnym świecie – powiedział o. Piotr.

Ci, którzy nie mogą przybyć osobiście mogą skorzystać z nauk rekolekcyjnych online transmitowanych na: www.facebook.com/jasnogorskakana

Jasnogórska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym KANA istnieje od 1994 r. Jej członkowie gromadzą się na wspólnych Mszach św., modlitwach uwielbienia i seminariach Odnowy Wiary. Cotygodniowym miejscem modlitwy i formacji członków wspólnoty jest Kaplica św. Józefa na jasnogórskich Halach.

Maria Bareła @JasnaGóraNews


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-15596


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *