Za nami rekolekcje misyjne w Pelplinie

W dniach 12-14 listopada 2021r. dzieci i młodzież z Ognisk Misyjnych Diecezji Pelplińskiej zjechały się do Pelplina, aby wspólnie modlić się za misje i misjonarzy, poszerzać swoją wiedzę o misjach, a także poznać nowych przyjaciół zaangażowanych w sprawy misji podczas Rekolekcji Misyjnych zorganizowanych przez Kleryckie Koło Misyjne przy WSD w Pelplinie.

REKLAMA


Tematem tegorocznych rekolekcji było hasło zbliżającego się Synodu Misyjnego Dzieci: “Z Ojcem Świętym budzimy do Misji”. W rekolekcjach wzięło udział ponad 60 osób, które przez trzy dni uczyły się co to znaczy być misjonarzem.

Dzieci dowiedziały się, że przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci są zaproszone do współpracy z Ojcem Świętym, wspólnie uzgodniliśmy jakie cechy powinien mieć „Mały Misjonarz”, a jako podsumowanie uczestnicy rekolekcji wykonali specjalne zaproszenia do współpracy z Ojcem Świętym w Dziele Misyjnym dla swoich kolegów i koleżanek. Centralnym punktem każdego dnia była Msza święta, a poza modlitwą, śpiewem i konferencjami na uczestników czekało wiele zabaw i niespodzianek.

dk. Patryk


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9333-rekolekcje-misyjne-w-pelplinie


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *