Sakrament Bierzmowania w tucholskich parafiach

Dnia 28 października 2021 r. w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła oraz w parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Tucholi zgromadzona młodzież przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

REKLAMA


O godz. 16.00 podczas uroczystej mszy świętej, młodzież parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w liczbie 34 osób przygotowywała się do tego wydarzenia przez dwa lata formacji i pomimo panującej pandemii podjęli wszelkie wysiłki, aby owocnie przyjąć ten sakrament. 

Uroczystościom przewodniczył J. E. Bp Ryszard Kasyna. Eucharystie przebiegały z ogromnym zaangażowaniem młodzieży, która postawą i aktywnością dawała świadectwo swojej dojrzałości i dobrego przygotowania.

Młodzi ludzie przygotowywali się do tego wydarzenia przez dwa lata formacji i pomimo panującej pandemii podjęli wszelkie wysiłki, aby owocnie przyjąć ten sakrament. 

Po skończonej uroczystości bierzmowani podziękowali Ekscelencji za modlitwę i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zapewniając przy tym, że tucholska młodzież nie zawiedzie zaufania Chrystusa i Kościoła, którym przez bierzmowanie zostali obdarzeni.

Niech Duch Święty towarzyszy młodzieży na drogach dojrzałego, chrześcijańskiego życia. 

 


Galerie zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/bierzmowanie-w-tucholskiej-parafii/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *