Przebieg pooperacyjny Papieża jest dobry

Powracający do zdrowia Ojciec Święty wzruszony jest licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymywanymi w tych dniach z całego świata i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę. Informuje o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podkreślając, że kuracja pooperacyjna Papieża przebiega pomyślnie.

REKLAMA


W Klinice Gemelli trwa pooperacyjna hospitalizacja Franciszka, który w niedzielę wieczorem został poddany operacji jelita grubego. Matteo Bruni podkreślił, że przebieg kuracji jest nadal prawidłowy i zadowalający. Ojciec Święty odżywia się regularnie i zawiesił terapię infuzyjną. Watykański rzecznik poinformował też, że ostateczne badanie histopatologiczne potwierdziło ciężkie zwężenie uchyłka okrężnicy z objawami stwardniejącego zapalenia uchyłków. Podkreślił też, że Franciszek jest wzruszony licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymywanymi w tych dniach i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę.

Hospitalizacja Papieża ma potrwać około tygodnia. Wciąż nie wiadomo czy i gdzie odmówi niedzielną modlitwę Anioł Pański. 


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-07/przebieg-pooperacyjny-jest-dobry-papiez-dziekuje-za-modlitwe.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *