Gospel Rain – “Ogień”

W minony weekend w kociewskim Gniewie miało miejsce wielkie święto muzyki gospel. Pozostając jeszcze w klimacie afroamerykańskich dźwięków prezentujemy utwór “Ogień” z repertuaru zespołu Gospel Rain. 

REKLAMA

Wspomniany zespół istnieje na polskiej chrześcijańskiej scenie muzycznej już od ponad 26 lat. W zeszłym roku świętował swój srebrny jubileusz istnienia. Ich kolebką jest Lublin, w którym po raz pierwszy spotkali się w sierpniu 1991 roku. Wartym podkreślenia jest fakt, że odbyło się to bezpośrednio po Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie, w których brał udział papież Jan Paweł II. Śmiało można powiedzieć, że zespół Gospel Rain jest jednym z owoców tego niezwykłego wydarzenia.

Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel.

Zespół sięga do wielu źródeł i inspiracji muzycznych, jego twórczość jest przebojową fuzją muzyki gospel, praise&worship, soul, a także owocem fascynacji stylistyką hip-hopu czy brzmień gitarowych. Specyficzne brzmienie Gospel Rain opiera się na nowoczesnej aranżacji chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności stylistycznej piosenek, w zdecydowanej większości autorskich.

Utwór “Ogień” jest największym hitem ostatniego albumu, który został wydany przez Gospel Rain na początku 2016 roku. Piosenki nie można analizować i interpretować w oderwaniu od tekstu. Sama muzyka bardzo popowa, jednocześnie pozwala uwypuklić rolę chóru, a tym samym przekazywanych słów. Autorzy nawiązują do fragmentu z Ewangelii według św. Łukasza: “Przyszedłem rzucić ogień na ziemię. Tak bardzo pragnę, żeby już zapłonął”.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *