Bóg mówi do mnie

„(Strażnik więzienny zapytał) «…co mam czynić, aby się zbawić?» (Paweł i Sylas) odpowiedzieli mu: «Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom». Opowiedzieli więc naukę Pana jemu i wszystkim jego domownikom. Tej samej godziny w nocy wziął ich z sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem. Wprowadził ich też do swego mieszkania, zastawił stół i razem z całym domem cieszył się bardzo, że uwierzył Bogu (Dz 16, 30-34).

REKLAMA


Ten krótki fragment z Dziejów Apostolskich dotyczy ciekawego zdarzenia, jakiego doświadczył pewien strażnik więzienia, do którego zostali wtrąceni Apostoł Paweł i jego towarzysz Sylas. Gdy modlili się, nagle powstało silne trzęsienie ziemi i bramy więzienia się otworzyły. Strażnik więzienny bardzo się przestraszył, gdyż myślał, że więźniowie uciekli. Ale zdziwił się, że zastał Pawła i Sylasa w celi, chociaż mogli swobodnie wyjść z więzienia. Wtedy strażnik zapytał ich, co ma czynić, aby dostąpić zbawienia. A oni opowiedzieli mu naukę Pana Jezusa. Strażnik uwierzył i przyjął chrzest wraz z całym swym domem. Wiara w Jezusa i chrzest przyniosły radość całemu domowi tego strażnika.

W Piśmie Świętym dom oznacza nie tylko budynek, mieszkanie, ale przede wszystkim rodzinę. Kiedy mowa o rodzinie owego strażnika, to trzeba mieć na myśli rodziców, dzieci, ale również dziadka i babcię, gdyż wtedy nie było domów starców. Wszyscy oni mieszkali razem i stanowili jeden dom. Ale przez wiarę w Jezusa i chrzest cały ten dom napełnił się radością. Cała rodzina tego strażnika stała się bardzo szczęśliwa.

Tak dzieje się z każdą rodziną, która przez wiarę i chrzest zaprasza Jezusa do siebie. Jezus bowiem przynosi zbawienie i radość. Jak szczęśliwe są dzieci, które mają wierzących rodziców. Jak szczęśliwi są rodzice, którzy mają wierzące dzieci. Gdy tak jest, to również szczęśliwi są dziadkowie. Każdy dom wtedy staje się naprawdę piękny, gdy jest w nim wiara w Pana Jezusa. I nawet gdy pojawią się w nim jakieś trudności, to z pomocą Jezusa łatwiej je pokonać. Dlatego warto każdego dnia zapraszać Jezusa do swojego domu, do swojej rodziny. A zapraszamy Go wtedy, gdy słuchamy Jego nauki, gdy wspólnie się modlimy, gdy w niedziele i święta razem idziemy na Mszę św. Wtedy Pan Jezus przychodzi do naszego domu, a wraz z Nim przychodzi niebo.

bp Wiesław Szlachetka

Mały Pielgrzym, Czerwiec 2020, nr 6 (351)


Kliknij w obrazek, aby powiększyć.


TUTAJ można zakupić najnowszy (6/2020) numer miesięcznika “Mały Pielgrzym”: https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Maly-Pielgrzym-62020/438

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *