Bóg mówi do mnie

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1J 3,1).

REKLAMATe słowa zapisał św. Jan Apostoł w swoim liście skierowanym do wszystkich uczniów Chrystusa. Apostoł wypowiada wielką radość z tego powodu, że Bóg jest naszym Ojcem, a my jesteśmy Jego dziećmi. Bóg, będąc naszym Ojcem, obdarza nas wielką miłością. Tę Jego miłość rozpoznajemy w tym, że dał nam życie, dał nam piękny świat, że ciągle troszczy się o nas. Daje nam też swoje pouczenia, dobre rady, które służą naszemu życiu. A nawet wtedy, gdy człowiek nie posłuchał Jego rad i popełnił grzech, sprowadzając na siebie śmierć, to Bóg przygotował plan zbawienia. Jako kochający Ojciec postanowił wyzwolić nas z grzechu i śmierci. Dlatego posłał swojego Syna do nas, „aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Bóg jest najdoskonalszym Ojcem, ponieważ nas stworzył, opiekuje się nami, przebacza nam grzechy, gdy za nie żałujemy, a co najważniejsze – daje nam życie wieczne i swój dom w niebie. Dlatego codziennie z ufnością zwracamy się do Boga słowami modlitwy „Ojcze nasz”.
Bóg, mając na uwadze nasze ziemskie życie, powołuje wielu mężczyzn do tego, aby byli ojcami dla swoich dzieci, tak jak Bóg jest Ojcem wszystkich ludzi. Bogu tak bardzo zależy na tym, aby nasi ziemscy ojcowie, nasi tatusiowie kochali swoje dzieci. Aby troszczyli się o ich życie, o to, by miały co jeść, by czuły się bezpieczne, by mogły się uczyć, by były szczęśliwe. Miłość ojca polega także na tym, że daje swoim dzieciom przykład wiary, że prowadzi je do Boga. Jak dobrze jest, że są tacy ojcowie według serca Bożego. O swoim tacie każde z was mogłoby zapewne powiedzieć jeszcze więcej pięknych i dobrych słów, podobnych do tych, jakie są w tej piosence, którą wszyscy dobrze znacie: „Nie boję się, gdy ciemno jest, ojciec za rękę prowadzi mnie, dziękuję ci, tato, za wszystko, co robisz, że bawisz się ze mną, na rękach mnie nosisz, dziękuję ci, Tato, i wiem to na pewno, przez cały dzień czuwasz nade mną”.

bp Wiesław Szlachetka

Kliknij w obrazek, aby powiększyć.


Mały Pielgrzym, Czerwiec 2019, nr 6 (339)

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *