Wojskowy mundur i złoto

REKLAMA


Jeśli zastanawiasz się, jak odświeżyć garderobę na okres jesieni i zimy, to właśnie styl militarny i bizantyjski przepych, którego symbolem jest złoto, może być inspiracją. Zielone kurtki – parki – już na dobre zagościły na ulicach, ale w tym sezonie dołącza do nich płaszcz, najlepiej dwurzędowy, stylizowany na wojskowy. Oprócz zieleni i moro na pokazach mody Moschino czy Michaela Korsa królują okrycia w kolorze szarym, czarnym czy granatowym.

Inspiracja militariami dotyczy również torebek wyglądających jak wojskowy plecak. Ideałem wydaje się w tym sezonie wojskowy płaszcz w starym stylu z dużymi złotymi elementami, bo łączy w sobie oba trendy tego sezonu. Bizantyjski przepych widać na wybiegach nie tylko w postaci dużej wyrazistej biżuterii. Wracają do łask materiały kojarzone z luksusem, takie jak welur czy atłas, które również połyskują. Moda na jesień i zimę wydaje się krzyczeć kolorem, przerysowanymi dodatkami, naszywkami (kwiaty, ostre barwy).

Dla pań, które nie czują się najlepiej w tej stylistyce, projektanci proponują spektakularny powrót szarego płaszcza, najlepiej luźnego. Kolorem, który powraca jest też soczysta czerwień.

Justyna ZamojskaKliknij, aby powiększyć.


„Pielgrzym” 2017, nr 21 (727), s. 34

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *