Papież do Polaków: Niech kard. Wyszyński będzie dla was wzorem wierności

Papież przypomniał dziś Polakom postać bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wczoraj przypadało bowiem jego liturgiczne wspomnienie. „Niech Prymas Tysiąclecia – mówił na audiencji ogólnej Franciszek – będzie dla Kościoła w Polsce i świecie wzorem wierności Chrystusowi i Matce Najświętszej. Uczmy się od niego hojności w odpowiadaniu na biedy naszych czasów, także te spowodowane wojną w wielu krajach, zwłaszcza na Ukrainie”.

REKLAMA

W słowie do Polaków Ojciec Święty nawiązał do sprawowanej wczoraj wieczorem Eucharystii w Bazylice Matki Bożej na Zatybrzu, która była kościołem tytularnym kard. Wyszyńskiego. W liturgii, której przewodniczył abp Salvatore Penacchio, były nuncjusz apostolski w Polsce, a obecnie rektor Papieskiej Akademii Kościelnej, modlono się o kanonizację Prymasa Tysiąclecia. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Adama Kwiatkowskiego, ambasadora Polski przy Stolicy Apostolskiej.

Krzysztof Bronk – Watykan

Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-05/papiez-do-polakow-niech-kard-wyszynski-bedzie-dla-was-wzorem-w.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *